niedziela, 22 października 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna Sporo zmian w Błękitnych

Piłka nożna Sporo zmian w Błękitnych

Piłka nożna Sporo zmian w Błękitnych
Data publikacji: 2015-07-17 23:13
Wywietleń: 293 3120

POWOLI krystalizuje się skład Błękitnych Stargard na kolejny sezon. Do swych macierzystych klubów powrócili wypożyczeni: Oskar Fijałkowski, Andrzej Kotłowski, Kamil Zieliński (wszyscy Pogoń Szczecin), Krzysztof Filipowicz (Chemik Police) i Bartłomiej Poczobut (Gwardia Koszalin). Tego ostatniego stargardzianie chcieli zatrzymać, ale wybrał on testy w I-ligowej Bytovii Bytów, więc Błękitni mają już zmiennika na jego miejsce.

Błękitni nie przedłużyli kontraktu z bramkarzem Andrzejem Budnikiem, który powrócił do Unii Swarzędz.

Na testy do ekstraklasowej Cracovii Kraków pojechał Ariel Wawszczyk, lecz transfer raczej nie zostanie sfinalizowany. Pojawiły się jednak inne oferty z ekstraklasy. Jest mimo wszystko duża szansa, że lewy obrońca pozostanie w Błękitnych.

Prawdopodobnie odejdzie natomiast prawy obrońca Łukasz Kosakiewicz, który wyjechał na testy do I-ligowej Chojniczanki Chojnice.

Na testy do ekstraklasowego Piasta Gliwice pojechał natomiast stoper Maciej Liśkiewicz i zdążył już wystąpić w sparingu SK Sigma Ołomuniec - Piast 4:1 (4:1). Liśkiewicz grał całą drugą, bezbramkową połowę. Jest szansa, że jesienią pozostanie jednak w Stargardzie.

Aby uzupełnić ubytki Błękitni starają się pozyskać nowych zawodników, a szczególnie zależy im na młodzieżowcach. W ramach dobrej współpracy z Pogonią Szczecin chcieliby wypożyczyć pomocników Roberta Obsta i Patryka Bednarskiego oraz napastnika Jakuba Okuszko. Na liście życzeń jest też bramkarz Chemika Police Jakub Kosiorek (wcześniej grał w SALOS-ie Szczecin i Ruchu Chorzów). Wzmocnieniem byłoby też pozyskanie z Lecha Poznań wychowanka Błękitnych - pomocnika Grzegorza Rogali. Być może dojdzie też do powrotu z Bałtyku Koszalin pomocnika Macieja Kazimierowicza. Z tego samego klubu stargardzianie chcieliby jeszcze pozyskać obrońcę Bartosza Maciąga. Toczą się też rozmowy w sprawie obrońcy II-ligowej Legionovii Legionowo Michała Kołodziejskiego, który w juniorach grał w Chemiku Police, a później w Ruchu Chorzów i GKS Tychy.

- Po odejściu Andrzeja Budnika, cała kadra Błękitnych wywodzić się będzie z naszego województwa - podsumował trener Błękitnych Krzysztof Kapuściński.©℗ (mij)

Macieja Liśkiewicza testował grający w ekstraklasie Piast Gliwice

Fot. Robert STACHNIK

 

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi