sobota, 25 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Sparingi III-ligowców

Piłka nożna. Sparingi III-ligowców

Piłka nożna. Sparingi III-ligowców
Data publikacji: 2017-07-08 17:11
Ostatnia aktualizacja: 2017-07-08 17:14
Wywietleń: 291 274396

Najlepszy zachodniopomorski III-ligowiec z poprzedniego sezonu, Świt Skolwin, w sobotę w Szczecinie rozegrał sparing z miejscowym SALOS-em, występującym w Centralnej Lidze Juniorów Starszych i zwyciężył 3:0 (2:0). Dwie z trzech bramek zdobyli testowani zawodnicy - Bartosz Sobinek (SALOS) i Adam Wiejkuć (grał ostatnio w Niemczech). Gola zdobył też Andrzejewski. Świtowcy w okresie przygotowawczym zaplanowali aż 8 sparingów, w tym 3 podczas zgrupowania w Grodzisku Wielkopolskim.

Ze Świtu odejdzie bramkarz Cezary Szybka (prawdopodobnie do Energetyka Gryfino), a klub chce wypożyczyć Szymona Kurczaka. Niejasna jest jeszcze sytuacja kilku zawodników, ale wszyscy tworzący trzon zespołu pozostaną. Spodziewany jest powrót z Olimpii Zambrów Michała Kołodziejskiego i prowadzone są rozmowy w sprawie pozyskania Adama Nagórskiego z Vinety Wolin. Nowy trener Paweł Ozga testuje też kilku innych zawodników, w większości młodzieżowców.

• • •

W Płotach odbył się piłkarski sparing pomiędzy dwoma zachodniopomorskimi III-ligowcami, spadkowiczem z II ligi Kotwicą Kołobrzeg, prowadzoną przez nowego trenera Daniela Kokosińskiego (zastąpił Ryszarda Wieczorka) oraz beniaminkiem Energetykiem Gryfino, prowadzonym przez grającego szkoleniowca Łukasza Cebulskiego.

KOTWICA Kołobrzeg - ENERGETYK Gryfino 2:1 (1:1); 0:1 Cebulski (21), 1:1 Kubiak (35), 2:1 Michurski (81).

Strzelec wyrównującej bramki dla kołobrzeżan Dominik Kubiak jest zawodnikiem Astry Ustronie Morskie i w Kotwicy przechodzi testy.

Trener Energetyka Ł. Cebulski zadeklarował, że przed sezonem w jego drużynie - która do rozgrywek przygotowywać się będzie na własnych obiektach - dojdzie do istotnych wzmocnień.

W środę o godz. 17.30 w Gryfinie Energetyk zmierzy się w grze kontrolnej z beniaminkiem II ligi - Gwardią Koszalin. ©℗

(mij)

Fot. Ryszard PAKIESER

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi