Piłka nożna. Skromna wygrana juniorów Pogoni

Data publikacji: 28 kwietnia 2017 r. 20:08
Ostatnia aktualizacja: 28 kwietnia 2017 r. 20:08

Juniorzy młodsi Pogoni Szczecin odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu. W rozgrywkach Makroregionalnej Ligi Juniorów Młodszych pokonali na własnym boisku Wdę Świecie 1:0 (1:0) po golu Matysiaka.

Mecz nie stał na wysokim poziomie, a młodzi portowcy mieli niespodziewanie z rywalem ze Świecia duże problemy. Przed przerwą byli strona przeważającą, stwarzali zagrożenie po stałych fragmentach gry i jedna taka akcja zakończyła się golem. W polu karnym sprytem wykazał się Matysiak, który plasowanym strzałem  uzyskał prowadzenie.

Wydawało się, że gol pozwoli portowcom na grę bardziej swobodną, co zaowocuje kolejnymi bramkami. Nic takiego jednak nie nastąpiło. Po przerwie to goście mieli więcej gry, dwukrotnie mogli uzyskać wyrównanie po strzałach z dystansu, ale świetnie spisał się nasz bramkarz Piernicki.

W drużynie szczecińskiej prócz strzelca bramki Matysiaka, wspomnianego Piernickiego wyróżnili się też: trzymający w ryzach defensywę Pogoni Sadowski, a także dobrze operujący piłką w strefie obronnej przeciwnika Boniecki. ©℗ (par)