środa, 22 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Skorża stawia na rutyniarzy

Piłka nożna. Skorża stawia na rutyniarzy

Piłka nożna. Skorża stawia na rutyniarzy
Data publikacji: 2017-10-14 20:26
Wywietleń: 1293 296770

Pełen skład do dyspozycji będzie miał trener piłkarzy Pogoni Szczecin Maciej Skorża w poniedziałkowym, wyjazdowym meczu z Cracovią. W wyjściowym składzie mają zagrać: Jarosław Fojut, Rafał Murawski, Spas Delev i Adam Frączczak. Szkoleniowiec portowców stawia na rutyniarzy.

Cracovia jedyny mecz w bieżących rozgrywkach wygrała 22 lipca i z dorobkiem siedmiu punktów zajmuje ostatnie miejsce. Pogoń ma dwa punkty więcej, a ostatni raz zwyciężyła 19 sierpnia. Oba zespoły nie wygrały jeszcze meczu przed własną publicznością.

- Jak ważny jest to dla nas mecz nie trzeba udowadniać: ze względu na naszą sytuację, liczbę zdobytych punktów, czy też pozycję w tabeli. Dlatego bardzo liczę na maksymalne zaangażowanie każdego zawodnika. Z uwagi na sytuację mentalną w jakiej się znaleźliśmy trzeba będzie stoczyć wojnę na boisku w Krakowie, aby ten mecz wygrać. Cracovii oczywiście też będzie bardzo zależało na zwycięstwie, ale my nie możemy się oglądać na przeciwników. Sytuacja w tabeli pokazuje, że jesteśmy lepszym zespołem od rywali, więc kiedy mamy wygrywać, jak nie w takich pojedynkach – stwierdził przed wyjazdem do Małopolski trener Skorża.

W przerwie reprezentacyjnej zespół szczeciński wyjechał na mini-zgrupowanie do nadmorskiej Pogorzelicy oraz rozegrał dwa sparingi. Z pierwszoligowym Chrobrym Głogów wygrała 3:0, a z trzecioligowym Stilonem Gorzów Wlkp. zaledwie 2:1.

- Ciężko pracowaliśmy przez dwa tygodnie. Myślę, że to zaprocentuje w poniedziałek – podkreślił napastnik Marcin Listkowski, dla którego przewidziana jest w poniedziałek rola rezerwowego.

Jego słowa potwierdza trener.

- Rzeczywiście byliśmy po ciężkim mikrocyklu treningowym i było widać, że zawodnicy wolniej biegali w pojedynku ze Stilonem – powiedział Skorża.

W obu pojedynkach Pogoń testowała grę w nowym ustawieniu – z trójką obrońców i przesuniętymi do przodu dotychczasowymi bocznymi obrońcami Ricardo Nunesem i Dawidem Niepsujem. W Krakowie zespół ma jednak zagrać w tradycyjnym ustawieniu z czwórką defensorów.

- Jest to ustawienie alternatywne, które będziemy stosowali w sytuacjach, gdy system, w którym graliśmy dotychczas nie będzie się sprawdzał. Były już w tej rundzie takie mecze, że w takim ustawieniu mieliśmy problemy – przyznał Skorża.

Mecz Cracovia – Pogoń odbędzie się w poniedziałek o godz. 18 na stadionie przy ul. Kałuży w Krakowie. (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny