wtorek, 24 października 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Skorża nowym trenerem Pogoni

Piłka nożna. Skorża nowym trenerem Pogoni

Piłka nożna. Skorża nowym trenerem Pogoni
Data publikacji: 2017-05-22 17:36
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-24 09:56
Wywietleń: 120 259588

Maciej Skorża będzie od nowego sezonu trenerem Pogoni Szczecin. Taką informację podał Krzysztof Stanowski, dziennikarz portalu weszlo.com. Maciej Skorża od 1,5 roku pozostawał bez pracy. Dwa lata temu doprowadził Lecha Poznań do tytułu mistrza Polski.  Po 11 kolejkach został zwolniony, kiedy zdołał wygrać zaledwie jeden mecz i wywalczył 5 punktów.

Maciej Skorża to jeden z najbardziej utytułowanych trenerów w kraju w ostatnich latach. Łącznie wywalczył trzy tytuły mistrza kraju (dwa z Wisłą, jeden z Lechem), trzy razy sięgał po puchar Polski (dwa razy z Legią, jeden raz z Groclinem).

45-letni szkoleniowiec pracował dotąd w najbogatszych polskich klubach, mających duże aspiracje. Legia, Wisła, Lech, Groclin i Amica do takich się zaliczały. Ma za sobą udaną pracę z juniorami Amiki, wywalczył z tym klubem mistrzostwo Polski juniorów w roku 2002. Grali wtedy w tej drużynie tacy piłkarze, jak: Dudka, Kucharski, Wojtkowiak, Burkchardt - późniejsi gracze ekstraklasy i reprezentacji Polski.

Maciej Skorża był asystentem trenera Pawła Jansa w reprezentacji Polski, kiedy ta awansowała do finałowego turnieju mistrzostw świata w roku 2006.

Nowy trener Pogoni oficjalnie zostanie zaprezentowany na wtorkowej konferencji prasowej. (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

OBSERWATOR
MAM NADZIEJE ZE MATYNIA BEDZIE GRAL CALE MECZE. CHOC POTYKA SIE O WLASNE NOGI I PSUJE AKCJE TO JEST TO WIELKI TALENT NA MIARE LEWANDOWSKIEGO
2017-05-24 08:49:53
Antoni
Słabo się na piłce znam.Jeszcze mniej na trenerach.Nie zabierałbym głosu,ale zmusza mnie do tego mój wewnętrzny głos. POGOŃ będzie w przyszłym sezonie Mistrzem Polski za przyczyną tego właśnie dżentelmena.Nie jestem specjalnie jakimś przesadnym kibicem , ale rozpiera mnie jakaś nieopisana radość. Wybaczcie , jeżeli piszę bzdury i to, że w ogóle to piszę . Nie moja to dziedzina. Przepraszam wszystkich.
2017-05-22 21:44:14
obserwator
bramkarza trzeba!!! a jareczek jest skąpy i kupi z PGR jakiegoś graczyka
2017-05-22 20:00:51
?????
Na początku może być ciężko. Trzeba zmienić mentalność zawodników. Oni nie powinni uśmiechać się po przegranym meczu. Skorża to doświadczony trener. Jak długi jest kontrakt ?
2017-05-22 19:05:55
O
w piłce trzeba być nie tylko fachowcem ale i mieć szczęście. niestety owo już go opuściło więc szczęściem Pogoni będzie jak nie spadnie do 1 ligi. szczęśliwi pieniędzy nie liczą a Pogoń nie jest krezusem. trzeba jeszcze zatrudnić zaklinacza zwycięstw i rozwiązywacza spętanych nóg i rozbić koterię boiskowych emerytów
2017-05-22 19:00:42
Czas pokaże
Poczekajmy na wzmocnienia,bo z taką kadrą nawet pan Skorża niewiele zdziała.
2017-05-22 18:48:27
Nadzieja.
Czasu jest mało. Liga rusza w połowie lipca. Trener Skorża musi szybko " posprzątać " w klubie.
2017-05-22 18:43:34
Hgg
A Mroczek robi tajemnice
2017-05-22 18:09:59
Powinno być dobrze.
Panie prezesie Mroczek , dobrze odrobił pan zadanie domowe. Nareszcie trener z sukcesami.
2017-05-22 18:04:03
Będzie dobrze.
Trener Maciej Skorża ma sukcesy. To właściwy człowiek. Po raz pierwszy zgadzam się z decyzją władz Pogoni. Powodzenia.
2017-05-22 17:52:55