poniedziałek, 23 października 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Skład Błękitnych prawie kompletny

Piłka nożna. Skład Błękitnych prawie kompletny

Piłka nożna. Skład Błękitnych prawie kompletny
Data publikacji: 2017-07-07 17:38
Ostatnia aktualizacja: 2017-07-07 17:47
Wywietleń: 1433 274275

II-ligowi piłkarze Błękitnych Stargard w meczu sparingowym rozegranym w Płotach wygrali z IV-ligowym Bałtykiem Koszalin 2:1 (0:1). Bramki dla Błękitnych strzelili: Inczewski (48) oraz Mosiejko (60).

BŁĘKITNI: Ufnal (46 Rzepecki) - Szymusik (60 Łysoń), Wolak (60 Rybicki), Pustelnik, Kotus (46 Zdunek), Mosiejko, Więcek, Wojtasiak (46 Magnuski), Gutowski, Skórecki (46 Włóka), Węsierski (46 Inczewski)

W Błękitnych testowany był 19-letni młodzieżowiec z Arki Gdynia (wiosną na wypożyczeniu w KS Chwaszczyno) grający na pozycji stopera - Adam Wolak.

Oficjalnie zawodnikami Błękitnych na sezon 2017/2018 zostali: 22-letni defensywny pomocnik Damian Mosiejko (ostatnio był wypożyczony do KS Chwaszczyno, a do Stzargardu przeszedł na zasadzie rocznego wypożyczenia z Arki Gdynia; ma na swoim koncie złoty medal za zdobycie w minionym sezonie Pucharu Polski z Arką), 24-letni obrońca Hubert Kotus (wychowanek Orła Trzcińsko Zdrój, grał w Ruchu Chorzów, Warcie Poznań, Świcie Skolwin, a ostatnio w Olimpii Zambrów), 33-letni bramkarz Mariusz Rzepecki (ostatni sezon spędził w zespole Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie, z którym zajął I miejsce w rozgrywkach III ligi warmińsko-mazurskiej, a wcześniej przez kilka sezonów był zawodnikiem Chrobrego Głogów) i 19-letni napastnik Mateusz Węsierski (wypożyczony do Błękitnych z ekstraklasowej Arki, a wiosną grający na wypożyczeniu w KS Chwaszczyno.

Kontrakty z Błękitnymi na kolejny sezon przedłużyli: Marek Ufnal, Tomasz Pustelnik, Rafał Gutowski, Maciej Więcek, Piotr Wojtasiak, Bartłomiej Zdunek, Sebastian Inczewski i Michał Magnuski. Ważne kontrakty na najbliższy sezon mają także: Grzegorz Szymusik i Patryk Skórecki. Do kadry włączeni zostali także młodzi perspektywiczni zawodnicy z zespołu juniorów starszych: Sebastian Rybicki, Bartek Łysoń, Karol Orłowski i Patryk Włóka. Testowany jest jeszcze obrońca Franciszek Siwek z Warty Poznań, a Błękitni czynią też starania o pozyskanie dwóch młodzieżowców Akademii Piłkarskiej Szczecinek: Karola Jabłońskiego i Filipa Grabowskiego. ©℗

(mij)

Fot. Marcin Kopczyński

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi