czwartek, 19 października 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Sevilla oferuje za Grosickiego 7 mln euro

Piłka nożna. Sevilla oferuje za Grosickiego 7 mln euro

Piłka nożna. Sevilla oferuje za Grosickiego 7 mln euro
Data publikacji: 2016-08-21 11:59
Ostatnia aktualizacja: 2016-08-22 10:26
Wywietleń: 1162 149278

Kolejny topowy europejski klub wyraża zainteresowanie pozyskaniem wychowanka Pogoni Szczecin Kamila Grosickiego.

W minionym tygodniu francuskie media podały, że reprezentant Polski miałby trafić do włoskiego Lazio. Rzymski klub poszukuje klasowego skrzydłowego, a Grosicki wydaje się piłkarzem, jakiego w stolicy Włoch potrzebują.

Do walki o pozyskanie Grosickiego włączyła się też Sevilla. Oferuje za Polaka 7 mln euro, ale Stade Rennes, z którym Grosicki wiosną przedłużył umowę do 2020 roku, chce za Polaka otrzymać 10 mln euro.

Wychowanek Pogoni w dwóch pierwszych meczach nowego sezonu pełnił w swojej drużynie rolę zmiennika. Tak było w większości meczów poprzedniego sezonu. Polak spisywał się znakomicie, zakończył sezon z 9 golami i 4 asystami, ale mimo to, wciąż nie znajduje zaufania.

Sam piłkarz zdecydowany jest odejść i publicznie to deklarował. W tegorocznym turnieju mistrzostw Europy zagrał w czterech meczach i zaliczył dwie asysty.

Gotówkowy transfer Kamila Grosickiego może mieć duże znaczenie dla Pogoni Szczecin. Grosicki jest wychowankiem szczecińskiego klubu, rozwijał się tu i według przepisów jakaś część od transferu trafiłaby na konto Pogoni.

Przepisy są takie, że w transferze piłkarza partycypuje każdy klub, w którym grał zawodnik do 23 roku życia, bo do tego wieku cały czas się rozwija.

Dziś trudno określić, jaka konkretnie kwota mogłaby spłynąć na konto Pogoni w przypadku ewentualnego transferu Grosickiego. Zalezy to od całej kwoty transferu i przelicznika za wyszkolenie. (par)

Komentarze

hki
A skąd wiadomo która Pogoń ma dostać kasę? Przecież przewinęło się z 3 spółki o nazwie pogoń m.in, begdasa, gondora. Nie wiem na ile Pogoń Mroczka ma jakieś prawne umocowanie w ekwiwalencie za szkolenie
2016-08-22 10:21:53
many
Jak musi czuć się człowiek, którego można sprzedać i kupić?
2016-08-21 12:41:07

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi