środa, 18 października 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Rymar ponownie na testach w Pogoni

Piłka nożna. Rymar ponownie na testach w Pogoni

Piłka nożna. Rymar ponownie na testach w Pogoni
Data publikacji: 2016-12-10 15:46
Ostatnia aktualizacja: 2016-12-10 17:25
Wywietleń: 985 182981

20-letni Piotr Rymar wrócił do Szczecina na ponowne testy w pierwszej drużynie Pogoni. Wychowanek Dąbu Dębno, a następnie piłkarz Akademii Lecha Poznań brał już udział we wspólnych treningach w Pogoni i wypadł na tyle obiecująco, że zaproszony został ponownie.

W Pogoni testowany jest obecnie też 23-letni skrzydłowy Błękitnych Stargard Wojciech Fadecki. Obaj pozostaną do dyspozycji trenera Moskala do przyszłej środy. Wtedy drużyna odbędzie ostatni trening przed wyjazdem na mecz do Niecieczy z miejscową Termaliką.

Jeżeli ocena testowanych piłkarzy wypadnie pozytywnie, to obaj zostaną zaproszeni po nowym roku, żeby wziąć udział w okresie przygotowawczym. Rymar jest środkowym pomocnikiem, w rundzie jesiennej był piłkarzem IV-ligowego Stolonu Gorzów i był wyróżniającym się piłkarzem w swojej drużynie. To jednak dopiero piąty poziom rozgrywek ligowych.

Wcześniej Rymar był czołowym juniorem Lecha Poznań, wywalczył z tym klubem brązowy medal mistrzostw Polski juniorów, brał również udział w zajęciach z pierwszym zespołem, dwa lata temu zagrał nawet w sparringu przeciwko Pogoni Szczecin, ostatecznie nie pozostał w szerokiej kadrze na dłużej.

Ma duże doświadczenie z występów w III lidze, latem tego roku przechodził testy w II-ligowych Błękitnych Stargard, ale nie porozumiał się z klubem. Jeżeli zasili Pogoń to tylko pierwszą drużynę, na poziomie III ligi już się sprawdzał wielokrotnie. (par)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi