środa, 18 października 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Rudol poznał rywali

Piłka nożna. Rudol poznał rywali

Piłka nożna. Rudol poznał rywali
Data publikacji: 2016-12-01 18:39
Wywietleń: 641 179930

Słowacja, broniąca tytułu Szwecja oraz Anglia będą rywalami Polski w grupie A piłkarskich mistrzostw Europy do lat 21. Losowanie odbyło się w czwartek w Krakowie, a turniej zaplanowano na 16-30 czerwca. Do grupy B trafili Portugalczycy, Serbowie, Hiszpanie i Macedończycy, natomiast w grupie C zagrają Niemcy, Czechy, Dania i Włochy.

Podstawowym zawodnikiem w kadrze Marcina Dorny jest obrońca Pogoni Szczecin Sebastian Rudol. W kadrze jest też wychowanek Salosu Szczecin, a obecnie gracz Ruchu Chorzów, Patryk Lipski. Pod uwagę brany jest też grający obecnie w drużynie rezerw Hubert Matynia. Cała trójka, to byli piłkarze Salosu.

Po raz pierwszy w historii turnieju weźmie w nim udział 12 drużyn. Dotychczas w finałowej rywalizacji występowało osiem reprezentacji. Tegoroczni uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy po cztery zespoły, a do półfinałów awansują zwycięzcy grup oraz najlepsza drużyna z drugich miejsc.

- Zapewniam was, że jesteśmy w stu procentach przygotowani na tę imprezę. Za sześć miesięcy przekonacie się o naszej otwartości, gościnności i rzetelności" - zwrócił się do zagranicznych delegacji prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Gospodarze automatycznie znaleźli się na pierwszej pozycji w grupie A (A1). Biało-czerwoni swoje mecze rozegrają 16, 19 i 22 czerwca w Kielcach i w Lublinie. Grupa B grać będzie w Gdyni i Bydgoszczy, a grupa C oraz faza pucharowa odbędzie się w Tychach i Krakowie. Finał zaplanowano na 30 czerwca w stolicy Małopolski.

Skład grup młodzieżowych mistrzostw Europy w Polsce:

Grupa A: Polska, Słowacja, Szwecja, Anglia
Grupa B: Portugalia, Serbia, Hiszpania, Macedonia
Grupa C: Niemcy, Czechy, Dania, Włochy

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi