niedziela, 17 grudnia 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Roszady w Błękitnych i Kotwicy

Piłka nożna. Roszady w Błękitnych i Kotwicy

Piłka nożna. Roszady w Błękitnych i Kotwicy
Data publikacji: 2016-01-11 14:55
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-28 22:39
Wywietleń: 92 94752

W PONIEDZIAŁEK po zimowej przerwie zajęcia wznowili II ligowi piłkarze Błękitnych Stargard oraz Kotwicy Kołobrzeg. Szczególnie stargardzian czeka okres wytężonej pracy, bo po słabej rundzie jesiennej są mocno zagrożeni degradacją. W znacznie lepszej sytuacji po półmetku są  kołobrzeżanie, którzy zajmują bezpieczne miejsce w środku tabeli.

Podstawowym zadaniem jakie postawił przed piłkarzami Błękitnych zarząd klubu, to utrzymanie się w II lidze. W początkowym okresie przygotowań zespół trenował będzie w Stargardzie, a w okresie od 29 stycznia do 6 lutego drużyna będzie uczestniczyła w obozie sportowym, tradycyjnie jak od lat - w Bornem Sulinowie.

Zakontraktowano kilkanaście sparingów, a pierwszy - z ligowym rywalem Kotwicą Kołobrzeg - odbędzie się w Stargardzie już 16 stycznia w samo południe. Błękitni zagrają też m. in. z Pogonią Szczecin (20 stycznia w Pobierowie), Świtem Skolwin (6 luty, Stargard), Lechem II Poznań (10 luty, Stargard) i na zakończenie z Pogonią II Szczecin (27 luty, Stargard).

Sztab szkoleniowy Błękitnych pozostaje bez zmian, z Krzysztofem Kapuścińskim jako pierwszym trenerem, a współpracę z drużyną rozpocznie psycholog sportowy. Stargardzianie zamierzają pozyskać bramkarza Przemysława Wróbla (Raków Częstochowa, wcześniej Cracovia), pomocnika Przemysława Wichłacza (Miedź Legnica, wcześniej Lech Poznań) oraz obrońców: Tomasza Kamińskiego i Mateusza Banego (obaj Bałtyk Koszalin).

Być może powróci też do Stargardu obrońca Arkadiusz Jasitczak, ostatnio występujący w Drawie Drawsko Pomorskie. Być może w tym tygodniu przyjedzie na Ceglaną jeszcze dwóch zawodników, z których jeden ma na swym koncie występy w ekstraklasie.

Na razie nie wznawia treningów Ariel Wawszczyk, który - jak nam powiedział trener K. Kapuściński - ma jeszcze nogę w gipsie i prawdopodobnie z tego powodu nie weźmie też udziału w testach, na które usilnie zaprasza go I-ligowy GKS Katowice.

Na testy do grającej w ekstraklasie Jagiellonii Białystok wybiera się natomiast Maciej Liśkiewicz. Do Pogoni Szczecin powrócił natomiast Filip Łaźniowski.

• • •

Pierwszy trening odbyli w poniedziałek także piłkarze Kotwicy, a uczestniczyło w nim 20 zawodników. Brakowało trzech chorych oraz wypożyczonego z Zagłębia Lubin Piotra Azikiewicza, gdyż lubiński klub skorzystał z zapisu w umowie i postanowił skrócić okres wypożyczenia.

W Kołobrzegu był natomiast 24-letni pomocnik Bruno Żołądź, który przez tydzień przebywał w Holandii na testach w klubie tamtejszej ekstraklasy - Roda JC Kerkrade.

- Na razie nie znam jeszcze decyzji, ale sądzę, że jest duża szansa, iż Bruno Żołądź pozostanie z nami - powiedział trener Kotwicy Piotr Tworek. - Dopiero rozpoczynamy przygotowania, więc jest jeszcze za wcześnie, by mówić o roszadach w składzie, ale myślę, że dobrze wykorzystamy okienko transferowe by się wzmocnić.

Pierwszy krótki mikrocykl treningowy Kotwica zakończy sobotnim sparingiem z Błękitnymi w Stargardzie, a przed własną publicznością kołobrzeżanie zaprezentują się po raz pierwszy 27 stycznia grając z Leśnikiem Manowo. ©℗ (mij)

Fot. D. Gorajski

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską