poniedziałek, 23 października 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Rezerwy Pogoni kontynuują passę

Piłka nożna. Rezerwy Pogoni kontynuują passę

Piłka nożna. Rezerwy Pogoni kontynuują passę
Data publikacji: 2017-05-06 17:28
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-06 23:48
Wywietleń: 772 250448

Drużyna III-ligowych rezerw Pogoni Szczecin kontynuuje znakomitą passę. W sobotę podopieczni trenera Pawła Sikory pewnie pokonali na własnym boisku Górnika Konin 3:0 (2:0) po dwóch golach Kowalczyka (jeden z karnego) i Kitano.

Młodzi szczecinianie zaprezentowali futbol ofensywny, otwarty, a przy tym poparty grą ofiarną, zadziorną, dynamiczną. Portowcy przeprowadzali akcje z rozmachem, z dużą swobodą, imponowali wymiennością pozycji, grali szybko i zdecydowanie.

Gospodarze z łatwością stwarzali sobie sytuacje. W pierwszej połowie dwa gole zdobył najlepszy na boisku Kowalczyk, a mógł wpisać się na listę strzelców jeszcze raz, a w poprzeczkę trafił Maćkowski.

Średnia wieku wyjściowej jedenastki portowców, to 19,5 roku, aż sześciu graczy, to jeszcze juniorzy. I właśnie ci najmłodsi imponowali najbardziej. Kowalczyk dziś legitymuje się bardzo efektownym bilansem sześciu goli i ośmiu asyst.

Na meczu obecny był trener pierwszej drużyny Kazimierz Moskal, który z całą pewnością musiał zauważyć, że zdecydowanie korzystniej będzie stawiać w pierwszej drużynie na 18-letniego juniora, niż ociężałego i przereklamowanego Ciftciego.

Kowalczyk nie był jedynym wyróżniającym się juniorem. Znakomity mecz rozegrał Damian Pawłowski, który rozpoczął akcję, po której padł pierwszy gol, a poza tym imponował zdecydowaną grą w defensywie, co dotąd nie stanowiło jego mocnej strony.

Szósta bramkę w tym roku zdobył Kitano (do tego trzy asysty), który w całym sezonie ma tych goli już osiem. Kolejną asystę w tym roku dołożył do swojej kolekcji Rafał Maćkowski, czym sprawił sobie prezent urodzinowy. W tym roku strzelił cztery gole i zaliczył tyle samo asyst.

Kolejny junior Mateusz Bochnak zaliczył natomiast w tym roku swoją pierwszą asystę, którą dołożył do czterech zdobytych bramek.

Drużyna rezerw Pogoni z pięciu ostatnich meczów wygrała cztery, zanotowała bilans bramkowy 13-2. (par)

Komentarze

uk
Czytam artykuły Pana Parady i moje wizje są zbieżne, stawianie na utalentowanych młodych zawodników jest czymś co robi różnice n.p Ajax Amsterdam , ale nie wiem czy nasze Kierownictwo- czytaj- Zarząd jest wizionerskie......Do tego trzeba mieć talent.... W innym przypadku jeżeli drużyna będzie słaba, to będzie taka frekfencja jak dotychczas i budowa nowego stadionu jest nieuzasadiona... Potrzebny sponsor strategiczny a nie miernoty.... Pozdrawiam
2017-05-06 23:30:03

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi