czwartek, 23 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Reprezentacje bez Pogoni

Piłka nożna. Reprezentacje bez Pogoni

Piłka nożna. Reprezentacje bez Pogoni
Data publikacji: 2015-08-19 11:58
Wywietleń: 611 12922

W PIŁKARSKICH rozgrywkach zbliża się przerwa na reprezentację, a to oznacza, że rozesłano powołania do reprezentacji wszystkich kategorii wiekowych. W ostatnich trzech latach Pogoń pod tym względem stanowiła trzecią siłę w kraju - za Lechem i Legią, ale ze znaczną przewagą nad pozostałą częścią stawki. W przerwie na reprezentację do klubu regularnie przychodziły powołania dla około 10 naszych graczy w różnych kategoriach wiekowych.

W sierpniu tego roku rozesłano powołania dla ośmiu grup młodzieżowych. Oznacza to, że zaproszenia dostało około 150 młodych piłkarzy. Z Pogoni jednak tylko trzech. To nowa, dość zaskakująca sytuacja, która powinna dać w klubie wiele do myślenia.

Oczywiście, że zdarzają się sytuacje, że trenerzy grup młodzieżowych nie powołują etatowych kadrowiczów, a w ich miejsce na konsultacje zabierają dublerów. Wśród nich nie ma jednak nowych młodych portowców.

3 piłkarzy na 150, to około 2 procent. Dla porównania w marcu tego roku przy powołaniach do pięciu młodzieżowych reprezentacji znalazło się aż 9 młodych portowców. Stanowili zatem w ogólnym rozrachunku aż 10 procent wszystkich powołanych. ©℗ (p)

Cały artykuł w czwartkowym wydaniu Kuriera Szczecińskiego, lub w e - wydaniu.

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny