piątek, 20 października 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Remis juniorów z Lechią

Piłka nożna. Remis juniorów z Lechią

Piłka nożna. Remis juniorów z Lechią
Data publikacji: 2017-04-08 16:28
Ostatnia aktualizacja: 2017-04-08 16:28
Wywietleń: 1227 236056

Młodzi piłkarze Pogoni Szczecin rywalizujący w Centralnej Lidze Juniorów stracili pierwsze w tym roku punkty. Zremisowali w wyjazdowym spotkaniu z Lechią Gdańsk 1:1 (0:1) po golach Żurawskiego (69) dla Pogoni, oraz Korpalskiego (13) dla Lechii.

Mecz miał dwa oblicza. W pierwszej połowie stroną przeważającą byli gospodarze. Mieli więcej z gry, nie pozwolili gościom na rozwinięcie skrzydeł, a goście ewidentnie nie potrafili nabrać odpowiedniego rytmu gry. Jedyny gol przed przerwą padł ze stałego fragmentu gry. Miejscowi wykonywali rzut rożny i wykorzystali złe krycie w szeregach gości.

W drugiej połowie obraz gry uległ zmianie. Zastępujący trenera Pawła Crettiego Grzegorz Usowicz dokonał kilku korekt w ustawieniu, zespół zaprezentował większą determinację i były tego efekty. Dwóch dogodnych okazji nie wykorzystał Boniecki, natomiast wyrównanie padło po celnej dobitce Żurawskiego.

Defensywny pomocnik Pogoni zdaniem trenera Usowicza należał do najlepszych piłkarzy w drużynie i potwierdził znakomitą formę prezentowana we wcześniejszych spotkaniach. Żurawski imponował dobrymi odbiorami, ale też uczestniczył w akcjach ofensywnych zespołu.

- Druga połowa w wykonaniu naszej drużyna była naprawdę dobra - ocenił G. Usowicz. - Mogliśmy mecz nawet wygrać, po uzyskaniu wyrównania chcieliśmy pójść za ciosem, ale tym razem musieliśmy zadowolić się remisem.

Mecz wyjątkowo z ławki trenerskiej prowadził G. Usowicz, ponieważ Pawłowi Crettiemu urodził się dzień wcześniej syn. Szkoleniowcowi oczywiście gratulujemy potomka, podobnie jak ambitnej postawy zespołu. (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi