czwartek, 23 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Rafałowicz wraca do Pogoni

Piłka nożna. Rafałowicz wraca do Pogoni

Piłka nożna. Rafałowicz wraca do Pogoni
Data publikacji: 2017-07-19 20:39
Ostatnia aktualizacja: 2017-07-19 20:39
Wywietleń: 313 276798

46-letni Sławomir Rafałowicz będzie kolejnym członkiem sztabu szkoleniowego w Pogoni Szczecin. Jest już po rozmowie z Maciejem Skorżą i najprawdopodobniej będzie pełnić rolę analityka w pierwszej drużynie. W przeszłości bywał już w szczecińskim klubie za to odpowiedzialny.

Sławomir Rafałowicz jest byłym piłkarzem Pogoni Szczecin. Grał w szczecińskim klubie w latach 1990-96, w ekstraklasie rozegrał 30 spotkań, zdobył 3 gole, później reprezentował barwy innych szczecińskich klubów: Odry i Hutnika.

Jako trener prowadził drużyny Arkonii Szczecin i Kotwicy Kołobrzeg, 10 lat temu był asystentem Marcina Kaczmarka w IV-ligowej wówczas Pogoni, która po rundzie jesiennej plasowała się na pierwszym miejscu w tabeli. Obaj wtedy zostali zwolnieni.

W roku 2010 ponownie trafił do klubu przy ul. Twardowskiego i pracował u boku wielu szkoleniowców: Macieja Stolarczyka, Artura Płatka, Marcina Sasala, Artura Skowronka i Dariusza Wdowczyka. Prowadził też zespół rezerw. Zawsze odpowiedzialny był za szczegółową analizę gry drużyny rywala.

W poprzednim sezonie ponownie został asystentem trenera Kaczmarka, ale już w drużynie ekstraklasy Wiśle Płock. Z klubem rozwiązał umowę za porozumieniem stron po konflikcie Marcina Kaczmarka z piłkarzem Dominikiem Furmanem niemal w przeddzień inauguracji rozgrywek ligowych.

Sławomir Rafałowicz był też asystentem w reprezentacji Polski do lat 20, ostatnio pełnił funkcję analityka w reprezentacji młodzieżowej i analizował grę jednego z grupowych rywali reprezentacji Polski podczas finałowego turnieju mistrzostw Europy. ©℗ (par)

Fot. R. Pakieser 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny