sobota, 18 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Przekrój nowego stadionu

Piłka nożna. Przekrój nowego stadionu

Piłka nożna. Przekrój nowego stadionu
Data publikacji: 2016-03-08 21:10
Ostatnia aktualizacja: 2016-03-09 19:39
Wywietleń: 409 122888

Pracownia projektowa Jacka Ferdzyna z Łodzi pracuje nad projektem nowego stadionu piłkarskiego. Powstaje on z inicjatywy prezesa Pogoni Szczecin, Jarosława Mroczka.

Według władz klubu i kibiców modernizacja stadionu zaproponowana przez prezydenta Piotra Krzystka jest nieopłacalna, niefunkcjonalna i nie przystaje do standardów dzisiejszych czasów.

Według wstępnych obliczeń koszt budowy nowego stadionu wraz z pracami zewnętrznymi i porządkowymi wyniósłby 152 mln zł, natomiast według Janusza Pachowskiego przygotowującego projekt z trzema trybunami koszt inwestycji wyniósłby 148 mln zł.

Z pracowni Jacka Ferdzyna otrzymaliśmy przekrój jednej z trybun. ©℗ (par)

Komentarze

Fred
Zwolennicy budowy stadionu powinni się skumać z KOD-em ,żeby ci poszli pod urząd.Skoro krzyczą jakieś smieszne hasła nie krzykna jeszcze - Nowy stadion dla Szczecina. Może pan Piotr będzie w pracy i usłyszy...
2016-03-09 19:35:04
Poznańska pyra
Czekam na wiatr co rozgoni...
2016-03-09 15:07:06
Kibic i meloman
a co "produkuje" filharmonia? przystań żeglarska? aleja betonowa (kwiatowa) ? hala sportowa? basen miejski? Czy melomani robili "zrzutkę" na filharmonię a rowerzyści na ścieżki rowerowe? plażowicze na arkonkę?
2016-03-09 13:38:16
Piłka nożna
Żeby mieć dobrą drużynę piłki nożnej trzeba Jej stworzyć warunki na miarę XXI wieku a nie pozostawać w wieku XIX (odp.sceptykom) stadion można wykorzystywać do rozmaitych imprez nie tylko sportowych.Na pewno była by to inwestycja lepsza niż nie przemyślane ścieżki rowerowe bo rowerzyści i tak jeżdżą po chodnikach mając obok swoje ścieżki,ostatnio wychodząc z bramy doznałem kolizji z takim "debilkiem".
2016-03-09 09:55:47
jajo
Po co komu stadion ?
2016-03-09 09:09:23
str
Wygląda lepiej niż trabant z ABS!
2016-03-09 08:26:59
Tylko nowy stadion
to tylko pan Prezydent spełnia swoją obietnicę wyborczą sprzed 10 lat!
2016-03-09 06:54:23
obserwator
W ubiegla niedziele mialem watpliwa przyjemnosc jazdy tramwajem linii 7 razem z kibicami Pogoni. Generalnie szkoda kasy na to ..... (litosciwie pomine okreslenia tego zdziczalego, pijanego tlumu). Paru z nich ledwo trzymalo sie na nogach, a pijackie okrzyki, walenie w w okna tramwaju aby nadac rytm "przyspiewkom" to tylko fragment obrazka. Chca kibicowac, to wyznaczyc kawalek laki na lotnisku w Dabiu, po dwa kamienie zamiast bramek i powinno im wystarczyc, bezpieczniej dla kibicow (na miekkiej lace nic sobie nie zrobia, a i spi sie lepiej po pijanemu na trawie). Generalnie nie rozumiem czemu Misto ma doplacac do prywatnego interesu. A dla takich kibicow to kawalek laki lepszy i bezpieczniejszy
2016-03-09 06:35:09
kibic pilki noznej
GAMONIE, jak macie pisac takie peirdoly, to lepiej dajcie sobie spokoj, jak was nie iteresuje pilka nozna to nie wyrazajcie swoich opini pod tematami dotyczacymi Pogoni Szczecin, psujecie tylko humory kibica dla ktorych los stadionu i kluby jest bardzo wazny..... pozdrawiam
2016-03-09 05:56:53
stadion stop
Kogo interesuje ten przekrój? Co on pokazuje i czy w jakimś stopniu przybliża Szczecin do nowego obiektu???Nie męczcie już czytelników i ludzi tym wirtualnym stadionem!!! Ile można to powtarzać????
2016-03-08 23:29:35
Kibol
Po co nam nowy stadion? Na 2 mecze w miesiącu, a przez następne 28 dni będzie stał pusty (ponad 300 dni w roku). Piłkarzom potrzebna jest murawa, a nie krzesełka. A kibiców jak na lekarstwo, 80-90% miejsc pustych. Jaka gra taki stadion... Na stadion muszą zapracować piłkarze, a nie żebrać z opłat jakichś babć z targowiska, jak to niegdyś bywało... A kibice jak chcą stadionu, to niech zrobią sobie zrzutkę. Kopanie nadmuchanej szmaty niczego nie produkuje, ot zabawa dorastających chłopców, za którą jeszcze sobie każą słono płacić...