poniedziałek, 11 grudnia 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Przed Gyurcso był Stelmasiak i Robak

Piłka nożna. Przed Gyurcso był Stelmasiak i Robak

Piłka nożna. Przed Gyurcso był Stelmasiak i Robak
Data publikacji: 2016-11-21 13:12
Ostatnia aktualizacja: 2016-11-21 13:12
Wywietleń: 755 174504

Adam Gyurcso zdobywając w sobotę cztery gole w jednym meczu już przeszedł do historii Pogoni Szczecin. Jest trzecim w dziejach klubu piłkarzem, któremu w jednym meczu udało się zdobyć przynajmniej cztery bramki. Wcześniej tej sztuki dokonali: Zbigniew Stelmasiak i Marcin Robak.

Stelmasiak dokonał swojego wyczynu w ostatnim meczu sezonu 1982/83. Pogoń pokonała wówczas zdegradowaną do II ligi Stal Mielec 4:1 dzięki czemu utrzymała czwartą lokatę na koniec sezonu, która na tamten czas była najwyższą w historii klubu.

Stelmasiak zdobył wówczas cztery gole, a ostatniego z rzutu karnego. Normalnie nie był nigdy egzekutorem jedenastek, ale ponieważ mecz był już rozstrzygnięty, był ostatnim w sezonie, a piłkarz miał okazję przejść do historii, to uczyniono mu prezent i oddano rzut karny, który piłkarz wykorzystał.

Co ciekawe, dla Stelmasiaka to był nie tylko ostatni mecz w sezonie, ale również ostatni w barwach Pogoni. Od następnego sezonu reprezentował już barwy Górnika Wałbrzych, a przez trzy lata swojej gry w Pogoni zdobył dla szczecińskiego klubu 37 bramek, natomiast w ekstraklasie przez dwa lata 25.

Drugim piłkarzem, który przynajmniej cztery razy trafił do bramki rywala w jednym meczu był Marcin Robak. Było to całkiem niedawno, bo niespełna trzy lata temu, a napastnik Pogoni w wygranym 5:1 meczu z Lechem Poznań zdobył tych goli aż pięć. ©℗ (par)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Międzynarodowa flota przy Wałach
Poprzedni Następny

Nekrologi

Teresa Syrek

kondolencje