środa, 22 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Problemy kadrowe Pogoni

Piłka nożna. Problemy kadrowe Pogoni

Piłka nożna. Problemy kadrowe Pogoni
Data publikacji: 2016-04-26 11:42
Ostatnia aktualizacja: 2016-04-26 11:42
Wywietleń: 1353 131093

Pogoń w niedzielnym meczu z Piastem wystąpi osłabiona brakiem pauzującego za żółte kartki Jakuba Czerwińskiego. Niepewny jest też udział kontuzjowanych ostatnio: Adama Gyurcso i Jarosława Fojuta.

Trener Czesław Michniewicz ma poważny problem z obsadą pozycji środkowych obrońców. Już raz był taki przypadek, że nie grali w jednym spotkaniu: Czerwiński i Fojut. W pojedynku z Górnikiem w Zabrzu miejsce na środku defensywy zajął wówczas Mateusz Matras, a na środku pomocy wystąpił 18-letni Jakub Piotrowski.

- Jeżeli Jarek Fojut nie zdoła się do niedzieli wykurować, to prawdopodobnie znów powrócimy do takiego samego ustawienia, jak w Zabrzu - powiedział trener Czesław Michniewicz. - Kuba dobrze wypadł w Zabrzu, ale już w Gdańsku na tle rywala zdecydowanie bardziej wymagającego zaprezentował się gorzej. Wciąż musi nabierać doświadczenia.

Fojut w Poznaniu

Fojut obecnie przebywa na leczeniu w klinice w Poznaniu. Szanse na to, że zagra w Gliwicach oceniane są mniej, jak na 50 procent.

- Jarek sam będzie musiał ocenić, czy jest gotowy - uważa Czesław Michniewicz. - W środę wejdzie w trening i zobaczymy, jak się będzie czuł. Dobrze, że mecz jest w niedzielę wieczorem. Będzie trochę więcej czasu.

W spotkaniu z Lechem na ławce rezerwowych usiadł Adam Gyurcso. Dzień wcześniej nie uczestniczył w treningu. Na ławce rezerwowych znalazł się tylko z konieczności.

- Trzymaliśmy Adama na ławce tak na wszelki wypadek - mówi Czesław Michniewicz. - Nie było potrzeby ryzykować zdrowia Adama, dlatego pozostał na niej przez cały mecz.

Występ Gyurcso w meczu z Piastem też jest zagrożony. Biorąc pod uwagę postawę niektórych piłkarzy w meczu z Lechem, to nie powinno to stanowić większego problemu.

- Nunes i Lewandowski zaprezentowali się naprawdę dobrze - ocenia Czesław Michniewicz. - Nie ma potrzeby tego zmieniać.

Nunes z Lewandowskim

Oznacza to, że bez względu na sytuację zdrowotną reprezentanta Węgier, w meczu z Piastem lewą stronę obsadzą: Nunes i Lewandowski.

- Obaj dobrze spisują się w defensywie, są dynamiczni w ofensywie, podobnie wyszliśmy na Piasta w meczu rozegranym w lutym i prawdopodobnie to powtórzymy - uważa Czesław Michniewicz.

Trener Michniewicz bierze pod uwagę jeszcze Sebastiana Murawskiego, który w poprzednim tygodniu narzekał na uraz żeber, ale zagrał w niedzielnym meczu rezerw i jeżeli zajdzie potrzeba, to jest gotowy do rywalizacji na środku defensywy.

- To jest końcówka sezonu - mówi Czesław Michniewicz. - Wszystko się decyduje, po trzy żółte kartki mają: Akahoshi, Lewandowski i Zwoliński. Teoretycznie każdego z nich mamy kim zastąpić, ale wtedy odpada element wyboru. ©℗ (par)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny