poniedziałek, 19 lutego 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Problemy kadrowe Pogoni

Piłka nożna. Problemy kadrowe Pogoni

Piłka nożna. Problemy kadrowe Pogoni
Data publikacji: 2016-04-26 11:42
Ostatnia aktualizacja: 2016-04-26 11:42
Wywietleń: 1402 131093

Pogoń w niedzielnym meczu z Piastem wystąpi osłabiona brakiem pauzującego za żółte kartki Jakuba Czerwińskiego. Niepewny jest też udział kontuzjowanych ostatnio: Adama Gyurcso i Jarosława Fojuta.

Trener Czesław Michniewicz ma poważny problem z obsadą pozycji środkowych obrońców. Już raz był taki przypadek, że nie grali w jednym spotkaniu: Czerwiński i Fojut. W pojedynku z Górnikiem w Zabrzu miejsce na środku defensywy zajął wówczas Mateusz Matras, a na środku pomocy wystąpił 18-letni Jakub Piotrowski.

- Jeżeli Jarek Fojut nie zdoła się do niedzieli wykurować, to prawdopodobnie znów powrócimy do takiego samego ustawienia, jak w Zabrzu - powiedział trener Czesław Michniewicz. - Kuba dobrze wypadł w Zabrzu, ale już w Gdańsku na tle rywala zdecydowanie bardziej wymagającego zaprezentował się gorzej. Wciąż musi nabierać doświadczenia.

Fojut w Poznaniu

Fojut obecnie przebywa na leczeniu w klinice w Poznaniu. Szanse na to, że zagra w Gliwicach oceniane są mniej, jak na 50 procent.

- Jarek sam będzie musiał ocenić, czy jest gotowy - uważa Czesław Michniewicz. - W środę wejdzie w trening i zobaczymy, jak się będzie czuł. Dobrze, że mecz jest w niedzielę wieczorem. Będzie trochę więcej czasu.

W spotkaniu z Lechem na ławce rezerwowych usiadł Adam Gyurcso. Dzień wcześniej nie uczestniczył w treningu. Na ławce rezerwowych znalazł się tylko z konieczności.

- Trzymaliśmy Adama na ławce tak na wszelki wypadek - mówi Czesław Michniewicz. - Nie było potrzeby ryzykować zdrowia Adama, dlatego pozostał na niej przez cały mecz.

Występ Gyurcso w meczu z Piastem też jest zagrożony. Biorąc pod uwagę postawę niektórych piłkarzy w meczu z Lechem, to nie powinno to stanowić większego problemu.

- Nunes i Lewandowski zaprezentowali się naprawdę dobrze - ocenia Czesław Michniewicz. - Nie ma potrzeby tego zmieniać.

Nunes z Lewandowskim

Oznacza to, że bez względu na sytuację zdrowotną reprezentanta Węgier, w meczu z Piastem lewą stronę obsadzą: Nunes i Lewandowski.

- Obaj dobrze spisują się w defensywie, są dynamiczni w ofensywie, podobnie wyszliśmy na Piasta w meczu rozegranym w lutym i prawdopodobnie to powtórzymy - uważa Czesław Michniewicz.

Trener Michniewicz bierze pod uwagę jeszcze Sebastiana Murawskiego, który w poprzednim tygodniu narzekał na uraz żeber, ale zagrał w niedzielnym meczu rezerw i jeżeli zajdzie potrzeba, to jest gotowy do rywalizacji na środku defensywy.

- To jest końcówka sezonu - mówi Czesław Michniewicz. - Wszystko się decyduje, po trzy żółte kartki mają: Akahoshi, Lewandowski i Zwoliński. Teoretycznie każdego z nich mamy kim zastąpić, ale wtedy odpada element wyboru. ©℗ (par)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Jak żyło się w powojennym Szczecinie
Morsy na kąpielisku Głębokie
Dawny Szczecin
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy