Piłka nożna. Premierowy gol Benedyczaka

Data publikacji: 11 marca 2018 r. 14:01
Ostatnia aktualizacja: 11 marca 2018 r. 14:01

Od skromnej wygranej 1:0 (1:0) rozpoczęli nowy sezon piłkarze III-ligowych rezerw Pogoni Szczecin. Pokonali na sztucznym boisku przy ul. Pomarańczowej drużynę Centry Ostrów Wlkp, a zdobywcą jedynej bramki był 17-letni Adrian Benedyczak.

Dla młodego napastnika to pierwszy gol na boiskach III ligi. Jesienią zdobył 12 bramek na boiskach Centralnej Ligi Juniorów i raczej trudno się spodziewać, by w rywalizacji z juniorami mógł się na dalszym etapie swojej kariery dobrze rozwijać.

W drużynie Pawła Sikory wystąpiło aż pięciu piłkarzy pierwszego zespołu: Budziłek, Rudol (grał na pozycji defensywnego pomocnika), Kowalczyk, Kort i Błanik. Największą wartością tego meczu były jednak występy w podstawowym składzie trójki juniorów: lewego obrońcy Paprzyckiego, środkowego pomocnika Żurawskiego i wspomnianego Benedyczaka.

Paprzycki grał przez godzinę, Żurawski do 75 minuty, a Benedyczak do 65 minuty. Należy mieć nadzieję, że cała trójka regularnie nabierać będzie doświadczenia na boiskach III ligi, bo tylko wtedy możliwy jest dalszy ich rozwój.

Na boisku zabrakło kolejnego z juniorów trenującego od dłuższego czasu z pierwszą drużyną Walukiewicza, który jest kontuzjowany. ©℗ (par)