piątek, 17 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Poznaliśmy mistrzów

Piłka nożna. Poznaliśmy mistrzów

Piłka nożna. Poznaliśmy mistrzów
Data publikacji: 2016-04-12 08:49
Ostatnia aktualizacja: 2016-04-12 20:31
Wywietleń: 1181 127827

PO dwóch dniach zaciętej rywalizacji w Szczecinku, poznaliśmy piłkarskich mistrzów województwa zachodniopomorskiego turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" wśród chłopców i dziewczynek do lat 8, 10 i 12.

Zwycięskie drużyny do lat 10 i 12 będą reprezentować nasze województwo w finale ogólnopolskim, który odbędzie się 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie.

W rywalizacji do lat 8 wśród chłopców zwyciężył zespół Akademii Młodych Orłów Szczecin przed UKS Don Bosco i AP Szczecinek (król strzelców: Mateusz Bartkowiak - AMO Szczecin, najlepszy zawodnik: Karol Bojkowski - UKS Don Bosco, najlepszy bramkarz: Daniel Bednarski - AP Szczecinek), a wśród dziewczynek - UKS SP Orzeł 2010 Wałcz przed UKS Victoria SP-2 Sianów i SP Kościernica (królowa strzelczyń: Nikola Synówka - UKS Victoria SP-2 Sianów, najlepsza zawodniczka: Lena Świrska - UKS SP Orzeł 2010 Wałcz, najlepsza bramkarka: Natalia Poczwara - SP Kościernica).

- Kiedy po decydującej wygranej stanęliśmy w kręgu na środku boiska powiedziałem chłopakom, że ich postawa na tym turnieju pokazała, iż jeśli ma się charakter i czegoś bardzo się chce, to naprawdę bardzo dużo można osiągnąć - powiedział trener AMO Piotr Sochański. - I że to nie są tylko piękne słowa, bo to się działo naprawdę. Nasze zwycięstwo pokazuje, że projekt dotyczący Akademii Młodych Orłów ma sens i warto go dalej rozwijać. Program szkolenia jest bardzo dobrze rozbudowany i zbierając do niego utalentowanych chłopców z regionu mamy gwarancję, że będą oni się rozwijać w systemie opracowanym przez najlepszych fachowców. Warto też pamiętać, że nasza praca jest stale monitorowana przez odpowiedni departament PZPN.

W zawodach do lat 10 wśród chłopców wygrała drużyna Football Academy Szczecin wyprzedzając UKS SP-7 Koszalin i Unię Białogard (król strzelców: Max Labocha - Football Academy, najlepszy zawodnik: Rafał Jakubowski - UKS SP-7 Koszalin, najlepszy bramkarz: Maciej Kacprowski - Unia Białogard), a wśród dziewczynek - UKS Victoria SP-2 Sianów przed Olimpią Szczecin i UKS B-Max ZS Grzmiąca (królowa strzelczyń: Julia Woźniak - UKS Victoria SP-2 Sianów, najlepsza zawodniczka: Zuzanna Rybińska - Olimpia Szczecin, najlepsza bramkarka: Agata Czerwoniec - UKS B-Max ZS Grzmiąca).

- Gramy w piłkę nożną w I lidze, a nasze podopieczne przychodzą na ligowe mecze i dopingują nas z trybun, wcześniej wyprowadzają na boisko i jest to dla nich ogromne przeżycie, więc mam nadzieję, że to się nie zmieni i jak najdłużej będą żyły futbolem - tłumaczyła trenerka Victorii SP-2 Klaudia Saganowska.

We współzawodnictwie do lat 12 wśród chłopców triumfowała SP-51 Szczecin przed SP-1 Świnoujście i UKS Sława Jedynka Sławno (król strzelców: Oliwier Smuniewski - SP-51 Szczecin, najlepszy zawodnik: Mike Januszewski - SP-1 Świnoujście, najlepszy bramkarz: Maciej Gołojuch - UKS Sława Jedynka Sławno), a wśród dziewczynek - Olimpia Szczecin wyprzedzając UKS Lubiana i UKS Niemica (królowa strzelczyń: Natalia Rohn - UKS SP 2010 Orzeł Wałcz, najlepsza zawodniczka: Amelia Kowalczyk - UKS Lubiana, najlepsza bramkarka: Daria Drozdowska - Olimpia Szczecin).

- Jestem bardzo zadowolony z chłopców, że tak fajnie wyszedł im ten turniej - przyznał trener SP-51 Tomasz Bielecki. - Zaowocowała ciężka praca wykonywana na co dzień w klubie i w szkole. Teraz czeka nas ekstra przygoda w postaci wyjazdu na finał ogólnopolski do Warszawy. Dla mnie to już czwarty z rzędu finał, choć pierwszy z tą drużyną. Wyniki finału wojewódzkiego potwierdzają, że nareszcie na dobre ruszyło w Szczecinie szkolenie dzieci i młodzieży. Dobrym bodźcem są wyniki Pogoni, które zachęcają dzieci do spróbowania sił w futbolu. Nie przesadzę, jeśli powiem, że klimat dla piłki nożnej jest obecnie w Szczecinie znakomity.

Jednym z celów turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” jest wyłanianie piłkarskich talentów, dlatego trenerzy drużyn, które wygrały finały wojewódzkie mogą dobrać do swojego podstawowego składu wyróżniających się zawodników z zespołów, które odpadły. W finale ogólnopolskim rywalizować będą reprezentacje poszczególnych województw. (mij)

PODPIS

Przed dwa dni w Szczecinku toczyły się zażarte boje

Fot. zpodworkanastadion.pl

 

 

 

Komentarze

Piłeś coś ?
Nie byłeś to nie pisz bzdur. Ja byłem na całym finale w Szczecinku i jakoś zielonego stolika nie widziałem. Pieprzysz trzy po trzy bo zazdrościsz dzieciom dobrej zabawy i sportowych emocji. Gratuluje najlepszym oraz organizatorom za tak swietnie zorganizowany turniej
2016-04-12 20:25:31
Lol
I z tego co słyszałem rozgrywki zostały rozstrzygnięte przy zielonym stoliku podobnie jak w dorosłej ekstraklasie. Czego wy uczycie tych dzieci od małego????
2016-04-12 08:59:10

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi