niedziela, 19 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Pogoń zmieniła transferowy front

Piłka nożna. Pogoń zmieniła transferowy front

Piłka nożna. Pogoń zmieniła transferowy front
Data publikacji: 2017-07-20 12:53
Ostatnia aktualizacja: 2017-07-21 08:30
Wywietleń: 466 276836

Dariusz Formella został wypożyczony na rok z Lecha Poznań do Pogoni Szczecin. W umowie zawarto opcję transferu definitywnego. W nowym klubie zagra z numerem 71.

21-letni pomocnik w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu był wypożyczony z Lecha do Arki Gdynia. W tym czasie strzelił trzy gole w 17 meczach Ekstraklasy i zdobył Puchar Polski. W rozpoczętych rozgrywkach nie wystąpił w żadnych spotkaniu "Kolejorza".

Lech oferował Pogoni Formellę już wcześniej. Miał zostać piłkarzem szczecińskiego klubu razem z Szymonem Pawłowskim. Pogoń nie była zainteresowana transakcją aż do obecnego tygodnia. Wynegocjowała przy transferze Formelli bardzo korzystne warunki. Jeżeli wyrazi chęć, to odkupi zawodnika za bardzo przyzwoita kwotę, jeżeli nie będzie miała na to ochoty, to obie strony rozstaną się.

Oficjalny transfer Formelli, oraz spodziewany Inakiego Astiza, który w piątek ma przejść w klubie badania lekarskie pokazują pewną prawidłowość. Pogoń w obecnym okienku transferowym odstąpiła od zasady, jakiej była wierna w poprzednich okienkach.

Wcześniej sprowadzała piłkarzy mniej w Polsce znanych, ale z dużym potencjałem (Gyurcso, Delev, Rapa, Cincadze, Ciftci). Zimowe fiasko spowodowało jednak, że tym razem skupiono się na nazwiskach znanych z polskiej ekstraklasy. Takimi zawodnikami byli: Łukasz Załuska i Tomasz Hołota, takimi są też: Dariusz Formella i Inaki Astiz.

Trzech z tych czterech zawodników ma za sobą grę w zagranicznych klubach (Załuska, Hołota, Astiz), trzech ma na koncie tytuł mistrza kraju (Załuska w Celtiku, Formella w Lechu, Astiz w Legii i APOEL-u), każdy ma za sobą grę w europejskich pucharach, a trzech z nich nawet w fazie grupowej Ligi Mistrzów, lub Ligi Europy (Załuska, Formella, Astiz). Ponadto Hołota i Załuska byli też powoływani do pierwszej reprezentacji Polski, choć w niej nie zagrali.

Pogoń pozyskała piłkarzy z doświadczeniem, potencjałem, a osoba najbardziej utytułowanego trenera w naszej ekstraklasie, Macieja Skorży każe snuć nadzieje, że to może być przełomowy w stosunku do poprzednich sezon w ekstraklasie szczecińskiego klubu. (par)

Fot. pogonszczecin.pl

Komentarze

fakszirak
i stadiuonu
2017-07-21 07:58:49
NAPASTNIK
Jeszcze tylko napastnika brakuje.
2017-07-20 14:09:22

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi