piątek, 24 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Pogoń zdekompletowana

Piłka nożna. Pogoń zdekompletowana

Piłka nożna. Pogoń zdekompletowana
Data publikacji: 2017-07-17 19:43
Ostatnia aktualizacja: 2017-07-19 08:29
Wywietleń: 3102 276518

Piłkarze Pogoni Szczecin rozpoczęli w poniedziałek przygotowania do sobotniego meczu z Piastem Gliwice. W pierwszych w nowym tygodniu zajęciach nie uczestniczyli: Spas Delev, David Niepsuj, Jarosław Fojut, Marcin Listkowski i Dawid Kort.

Z zawodników bardziej drugoplanowych nie brali udziału w treningu: Szymon Jopek, Damian Pawłowski i Rafał Maćkowski. Listkowski i Kort jedynie truchtali wokół boiska, pozostałych na treningu nie było.

Z drużyną po raz pierwszy trenował natomiast Adam Frączczak. Nie brał jednak udziału jeszcze w wewnętrznej gierce. Nie należy się raczej spodziewać jego występu w najbliższym ligowym spotkaniu z Piastem. Gotowy powinien być najwcześniej na kolejny pojedynek z Jagiellonią w Szczecinie.

Wobec bardzo trudnej sytuacji kadrowej do pierwszej drużyny dołączyło dwóch srebrnych medalistów tegorocznych mistrzostw Polski juniorów: Mateusz Bochnak i Aron Stasiak. Ten pierwszy był z pierwszym zespołem na zgrupowaniu we Wronkach, później wzmocnił zespół juniorów w finałowych meczach z Legią Warszawa i do zajęć wrócił dopiero teraz.

Stasiak natomiast to najskuteczniejszy zawodnik w Centralnej Lidze Juniorów poprzedniego sezonu i najskuteczniejszy gracz Makroregionalnej Ligi Juniorów Młodszych dwa sezony temu.

Sytuacja kadrowa jest trudna, ale mimo to nie należy się w najbliższym czasie spodziewać wzmocnień. ©℗ (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Tret
Niech sie mlodzi pokazuja! Ok! Tylko po co fircyk 100larczyk wygaduje glupoty ze ma Conajmniej 2 równorzedne kedenastki!!!!
2017-07-19 07:49:25
okiem kibica
Dajmy im spokojnie pracować,nie oczekujcie w ich wykonaniu Barcelony czy Realu.To jest Polska liga,biedna siermiężna i naprawdę piłkarsko słaba.Słaba bo takich mamy piłkarzy,tak są wyszkoleni ( a raczej niewyszkoleni )takie mają umiejętności,takich mamy trenerów.Przyszłość to młodzież która czerpie wzorce od zachodnich piłkarzy,chce im się trenować i podnosić poziom techniczny by potem na boisku się nie kompromitować i nie prezentować piłki podwórkowej.Sukcesów w najbliższych latach od Pogoni nie oczekuję-sukcesem jej samej będzie po prostu utrzymanie drużyny w tej klasie rozgrywkowej.Sukcesy przyjdą dopiero kiedy obecna młodzież,dzieci odpowiednio wyszkoleni zastąpią"obecne gwiazdy" których światło gaśnie z każdym miesiącem,rokiem.Na koniec jedno spostrzeżenie.Zauważcie,że zajęcie miejsca 1-3,to dla klubu Polskiego pocałunek śmierci-same wydatki finansowe i zobowiązania względem zawodników oraz uczestnictwa gry w pucharach które rujnują skromne budżety klubów.Dlatego tylko dwa,trzy kluby mogą sobie pozwolić walczyć o te lokaty.Pozostali tylko markują,pozorują ostrą rywalizację i robią wszystko by broń Boże im nie przypadł w udziale puchar.Tak więc myślę,że strategia obliczona na "kontrolowane współzawodnictwo" istnieje także w Pogoni.
2017-07-18 09:45:01
Tylko Pogoń
Pogoń to jedyny pozytywny symbol Szczecina rozpoznawalny w całej Polsce. Pośmiewiskiem to są , ale duże szczecińskie firmy , które upadają jedna po drugiej. Teraz PŻM , wcześniej stocznia szczecińska i inne. Oczywiście mam na myśli nieudolną i złodziejską tak zwaną szczecińską kadrę menedżerską. To jest powód do wstydu , kolego Mateusz.
2017-07-18 08:06:36
roberto
@Mateusz Nision Może rozwiń myśl dlaczego jest pośmiewiskiem? Pogoń to w Polsce raczej jeden z nielicznych symboli kojarzonych ze Szczecinem
2017-07-17 23:08:15
Mateusz Nision
Mnie zastanawia za co miasto płaci za promocję temu klubowi który jest pośmiewiskiem w Polsce?
2017-07-17 20:53:14
pako
Dobrze jest, nie potrzeba wzmocnień, młodych trzeba promować, niech się ogrywają. Będzie dobry hajs. Biznes się kręci.
2017-07-17 20:40:11

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny