środa, 18 października 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Pogoń z Maccabi Hajfa w finale Nike Cup

Piłka nożna. Pogoń z Maccabi Hajfa w finale Nike Cup

Piłka nożna. Pogoń z Maccabi Hajfa w finale Nike Cup
Data publikacji: 2016-05-08 12:00
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-17 18:48
Wywietleń: 1872 132735

15-letni piłkarze Pogoni Szczecin są o krok od historycznego wyczynu i wygrania jednego z najbardziej prestiżowych turniejów w Europie w tej kategorii wiekowej Nike Cup.

Szczecinianie w półfinałowym meczu wyeliminowali słoweński Maribor zwyciężając 2:1 (2:0). Gole zdobyli: Kwiecień i Kankowski. W finale młodzi portowcy zagrają z Maccabi Hajfa, która w drugim półfinale wyeliminowała Dinamo Zagrzeb po serii rzutów karnych.

W turnieju biorą udział zwycięzcy krajowych rozgrywek, nazywanych nieoficjalnie mistrzostwami kraju. Pogoń wygrała krajową rywalizację przed rokiem, a ich o rok starsi koledzy klubowi rok wcześniej przegrali dopiero w finale.

Na turnieju w Finlandii młodzi portowcy wyeliminowali już takie firmy, jak: Spartak Moskwa, czy Servette Genewa. W fazie grupowej odpadły inne znakomite marki: niemiecki Mainz i Szachtar Donieck.

Awans do finału tak prestiżowych rozgrywek, to na pewno jeden z największych klubowych międzynarodowych sukcesów polskiej piłki młodzieżowej. Przed rokiem reprezentująca nasz kraj Legia Warszawa pożegnała się z turniejem po fazie grupowej. (par)

Komentarze

Gratulacje
Trzymaj tak dalej Michał! Gratulacje od Kwietniów z Łodzi.
2016-05-17 18:34:12

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi