piątek, 24 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Pogoń z Azotami

Piłka nożna. Pogoń z Azotami

Piłka nożna. Pogoń z Azotami
Data publikacji: 2016-06-16 16:33
Ostatnia aktualizacja: 2016-06-17 08:48
Wywietleń: 186 139465

W czwartek podczas konferencji prasowej na miejskim stadionie przy ul. Twardowskiego podpisana została nowa umowa partnerska Pogoni Szczecin z Grupą Azoty. Umowa, jak podobne tego typu, ma obowiązywać przez rok, ale z opcją przedłużenia. Kwoty nie podano, lecz zaznaczono, że pomoc partnerska będzie znacznie istotniejsza niż dotychczas.

- Grupa Azoty to nasz najważniejszy partner - powiedział prezes Pogoni Jarosław Mroczek. - Finansowanie z jej strony wzrośnie, co pozwoli nam lepiej się przygotować zarówno w sferze pierwszego zespołu, jak również mocno rozbudowywać pracę z dziećmi i młodzieżą, a nawet stworzyć grupy nieselekcyjne, w których trenowałoby kilkaset dzieci. Podpisanie umowy pozwala nam na spokojną pracę, a w przypadku otrzymania premii za puchary, będziemy mieć komfortową sytuację. Jeśli zaś zdobędziemy mistrzostwo to dostaniemy tyle środków, że aż mi dech zapiera by to wyrazić...

Nowa umowa składa się z dwóch części. Pierwsza, to kwota stała, niezależna od miejsca jakie portowcy wywalczą, a druga część to premie za zajęcie wysokiego miejsca w tabeli. Nie będzie jednak premiowany awans do „mistrzowskiej ósemki" jak było dotychczas, lecz zdobycie tytułu mistrza kraju. Dodatkowe środku zostaną uruchomione w przypadku zajęcia przez Pogoń miejsc drugiego lub trzeciego, a czwarta pozycja także będzie premiowana, ale tylko w przypadku, gdy pozwoli zagrać w europejskich pucharach.

- Po analizie ostatnich sezonów zrezygnowaliśmy z premiowania awansu do pierwszej ósemki - powiedział dr Wojciech Wardacki, prezes Zakładów Chemicznych Police, które są częścią Grupy Azoty. - To umowa reklamowo-promocyjna i chcemy osiągnąć konkretne korzyści dla naszej firmy, a takie przyjdą, gdy Pogoń będzie osiągała sukcesy. Pragniemy pokazać się w Europie i zwiększamy finansowanie, ale liczymy, że klub będzie grał w europejskich pucharach.

- Grupa Azoty jest jednym z największych partnerów sportu w Polsce - stwierdził wiceprezes Grupy Azoty Tomasz Hinc. - Nasza firma to nie tylko chemiczny lider w Polsce, ale także wicelider w Europie. Życzylibyśmy sobie, aby w przyszłym roku także Pogoń dołączyła do grona liderów. Zaangażowanie Grupy Azoty wzrasta, więc oczekujemy zwrotu marketingowego i przynajmniej gry w Lidze Europy.

W czasie konferencji poruszono także kwestię szkolenia młodzieży oraz sportu masowego. Zakłady Chemiczne będą się w ten ostatni angażować, ale głównie w odniesieniu do Polic.

Jedną z konsekwencji umowy Grupy Azoty z Pogonią, było podpisanie innego porozumienia, czyli umowy o współpracy Pogoni z piłkarskim Chemikiem Police, który zamierza odbudować dawną pozycję od startu jesienią w V lidze. Podpisy pod tym dokumentem złożyli prezes Akademii Piłkarskiej Pogoń Dariusz Adamczuk i prezes Chemika Przemysław Korotkiewicz.

Na zdjęciu: Uściski dłoni po podpisaniu umowy; od lewej, Anna Zarzycka-Rzepecka (wiceprezes Zakładów Chemicznych Police - Grupa Azoty), Tomasz Hinc (wiceprezes Grupy Azoty), Wojciech Wardacki (prezes Zakładów Chemicznych Police - Grupa Azoty), Jarosław Mroczek (prezes Pogoni Szczecin) i Tomasz Adamczyk (wiceprezes Pogoni).

Fot. Ryszard PAKIESER

Komentarze

Jurek
Ol,IDIOTA,aż dziw bierze że taki małpolud potrafi klikać. Się odturlaj od Pogoni,znajdź zajęcie w Błyskawicy Jasienica.
2016-06-17 08:47:31
Sport
I tak powinno być w sporcie - premia uzależniona od wyników.
2016-06-17 08:07:02
Ol
Czyli tak: pracownicy tyrają a prezesi rozdają kasę. Swoją drogą tak dla przypomnienia p. Hinc jest chyba z wykształcenia socjologiem, więc na wiceszefa spółki chemicznej nadaje się jak mało kto....Mówili, że poprzedni zarząd spółki wydawał za dużo i dlatego teraz sami dali jeszcze więcej. To jest PIS-owska logika. Z tym mistrzem Polski dla Pogoni to wcale nie jest żart. Moim zdaniem zwycięstwo w Lidze Mistrzów jest w zasięgu szczecińskiego klubu już w najbliższym sezonie. Pod wodza nowych prezesów powinni rozpocząć sparingi z Senegalem na razie o worek fosforytów....
2016-06-17 00:09:12

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny