Piłka nożna. Pogoń straciła złoto
Data publikacji: 2016-06-08 20:29
Ostatnia aktualizacja: 2016-06-09 21:58
Wywietleń: 1382 138355

REWANŻOWY MECZ FINAŁU CENTRALNEJ LIGI JUNIORÓW STARSZYCH: POGOŃ Szczecin - LEGIA Warszawa 2:5 (2:2); 1:0 Żyro (18 samobójcza), 1:1 Szymański (25), 1:2 Nawotka (26 karny), 2:2 Jaroch (45), 2:3 Szymański (50), 2:4 Waniek (78), 2:5 Michalak (88). Pierwszy mecz 2:0 dla Pogoni. Złoty medal mistrzostw Polski - Legia.

POGOŃ: Brzozowski - Marczuk (82 Bochnak), Adamczuk, Kuzko, Waleński - Kuśmierek (55 Peda), Walski, Piotrowski, Kowalczyk (70 Maćkowski), Listkowski (64 Pawłowski) -  Jaroch

Czerwona kartka: Jaroch (47). Żółte kartki: Kowalczyk, Waleński - Wieteska, Majecki, Szrek.

Ładna pogoda, duża stawka meczu i fakt, że w Warszawie wygrała Pogoń, a przede wszystkim darmowy wstęp i to bez konieczności posiadania karty kibica - wszystko to sprawiło, że na trybunach zasiadło tylu widzów, co na niejednym spotkaniu ekstraklasy. Kibiców było blisko 7 tysięcy i szczelnie zapełnili otwarte strefy I i III, a później wchodzili nawet do zamkniętej nr II. Szalikowcy przygotowali oprawę z racami i kolorowym dymem.

W pierwszej połowie legioniści grali z wiatrem i ze słońcem, więc przystąpili do ataków chcąc odrobić straty z Warszawy. Bramkę strzelili, ale był to gol samobójczy Żyry i Pogoń objęła prowadzenie. W tym momencie w dwumeczu szczecinianie prowadzili już 3:0...

Nie zapominajmy jednak, że był to mecz juniorów. Szybko legioniści wyrównali, po strzale Szymańskiego i rykoszecie, a równie prędko wyszli na prowadzenie. Marczuk stracił piłkę, a później sfaulował i jedenastkę wykorzystał Nawotka. Potem warszawianie mieli okazję na trzecią bramkę, która dałaby im złoto, ale nieoczekiwanie w ostatniej minucie przed przerwą Jaroch dobił strzał Walskiego i zrobiło się 2:2.

Druga połowa rozpoczęła się fatalnie, bo bohater sprzed przerwy Jaroch, za ostry faul zobaczył czerwoną kartkę. Grający w przewadze legioniści szybko strzelili trzecią bramkę po strzale Szymańskiego, a na niecały kwadrans przed końcem po uderzeniu Wańka zdobyli gola na wagę złota. W końcówce młodzi portowcy próbowali odrabiać straty, ale piąta bramka w wykonaniu Michalaka przesądziła definitywnie losy mistrzostwa kraju. Wojskowi ze stolicy zapewnili sobie również udział w rozgrywkach europejskiej Ligi Młodzieżowej. Zamiast oczekiwanej fety, na trybunach i boisku zrobiło się smutno. Otwarto bramy i kibice wbiegli na murawę; sędziowie musieli uciekać... ©℗

Na zdjęciu: Młodzi portowcy nie utrzymali dobrego wyniku z pierwszego spotkania w Warszawie.

Piłka nożna. Pogoń straciła złoto Piłka nożna. Pogoń straciła złoto Piłka nożna. Pogoń straciła złoto Piłka nożna. Pogoń straciła złoto Piłka nożna. Pogoń straciła złoto Piłka nożna. Pogoń straciła złoto Piłka nożna. Pogoń straciła złoto Piłka nożna. Pogoń straciła złoto Piłka nożna. Pogoń straciła złoto Piłka nożna. Pogoń straciła złoto Piłka nożna. Pogoń straciła złoto