poniedziałek, 20 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Pogoń sprzedała Wojtkowskiego za 300 tys euro

Piłka nożna. Pogoń sprzedała Wojtkowskiego za 300 tys euro

Piłka nożna. Pogoń sprzedała Wojtkowskiego za 300 tys euro
Data publikacji: 2015-08-26 13:10
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-12 14:09
Wywietleń: 1250 14200

17 – letni Kamil Wojtkowski został oficjalnie piłkarzem RB Lipsk, występującego na drugim poziomie ligi niemieckiej.

Reprezentant Polski juniorów nie został jednak graczem pierwszej drużyny. W obecnym sezonie będzie występował w lidze juniorów. W środę certyfikat piłkarza został przekazany do niemieckiej federacji.

Kamil Wojtkowski trafił do Pogoni w lutym 2014 roku. Przez 1,5 roku gry w Pogoni bardzo szybko przeszedł przez kilka szczebli. Zaczynał od gry w juniorach młodszych, następnie w juniorach starszych (z o trzy lata starszymi), w rezerwach, skąd trafił do pierwszej drużyny.

Jesienią ubiegłego roku zadebiutował na boiskach ekstraklasy i został najmłodszym debiutantem w historii Pogoni. Wiosną tego roku dostał kilka szans w meczach grupy mistrzowskiej i wypadł bardzo okazale. W swoim ostatnim występie zanotował nawet premierową asystę.

Piłkarzowi kończyła się umowa w lutym przyszłego roku i nie chciał dłużej występować w polskim klubie. Nie skorzystał z bardzo atrakcyjnej oferty. Pogoń proponowała mu nowy, trzyletnią umowę i kontrakt na sumę 10 tys zł miesięcznie. Jak dla 17 – latka to kwota wręcz porażająca.

Pogoń wiązała z piłkarzem określone nadzieje, ale ostatecznie przystąpiła z Niemcami do transferowych rozmów. Wynegocjowała sumę 300 tys euro, a przypomnijmy, że 18 miesięcy temu pozyskała go za 7 tys zł, czyli kwotę równoznaczną ekwiwalentowi za wyszkolenie. Sprzedała zatem piłkarza za sumę o 200 razy większą.

Komentarze

emeryt
Płacić gówniarzowi 10 tys. zł miesięcznie to chyba przesada.Wypada mieć nadzieję, że jak pogrzeje ławę w Lipsku to wróci po rozum do głowy i w Redze Resko znajdzie miejsce na ławce rezerwowych.
2015-08-26 18:19:26

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi