niedziela, 19 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Pogoń sprzedała Akahoshiego

Piłka nożna. Pogoń sprzedała Akahoshiego

Piłka nożna. Pogoń sprzedała Akahoshiego
Data publikacji: 2017-01-06 17:38
Ostatnia aktualizacja: 2017-01-07 09:18
Wywietleń: 1854 196069

Takafumi Akahoshi podpisał kontrakt z tajskim klubem Ratchaburi FC. Przez swój nowy klub został z Pogoni Szczecin wykupiony. Taką informację przekazał nam jego agent, Tomasz Drankowski.

Kwota transferu pozostaje na razie tajemnicą. Japończykowi do zakończenia umowy pozostało pół roku, nie mogła to być zatem duża suma. Akahoshi ze swoim nowym klubem podpisał roczny kontrakt z możliwością przedłużenia o kolejny sezon. W Tajlandii gra się systemem wiosna-jesień.

Takafumi Akahoshi na pewno przeszedł do historii szczecińskiego klubu. Rozegrał 156 ligowych meczów – najwięcej spośród wszystkich obcokrajowców grających kiedykolwiek w barwach szczecińskiego klubu. Na poziomie ekstraklasy zagrał w barwach Pogoni 115 razy. Spośród obcokrajowców tylko on i Edi Andradina zagrali dla Pogoni na poziomie ekstraklasy powyżej 100 spotkań.

Akahoshi jest też jednym z najskuteczniejszych piłkarzy w historii Pogoni biorąc pod uwagę obcokrajowców. Na poziomie ekstraklasy i jej zaplecza zdobył 20 goli (14 w ekstraklasie). Więcej ma na swoim koncie tylko Edi Andradina.

O 30-letnim Japończyku mówiło się w kontekście zakończonej rundy jesiennej, że rozczarował. Mimo postawy słabszej, niż się spodziewano, był w drugiej części sezonu podstawowym graczem w ekipie trenera Moskala. Skoro zatem grał w podstawowym składzie, to znaczy, że w drużynie nie było lepszego. Na dziś można zatem określić, że transfer do Tajlandii, to osłabienie Pogoni. Można się jednak spodziewać, że klub pozyska na jego miejsce innego piłkarza. (par)

Komentarze

Też menago
Kwota była taka aby zwrócił się Pogoni koszt nowego nabytku do Pogoni 600 Tyś EU Ot cała tajemnica.
2017-01-07 09:17:08

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi