niedziela, 19 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Pogoń rozwiązała umowę z Kudłą

Piłka nożna. Pogoń rozwiązała umowę z Kudłą

Piłka nożna. Pogoń rozwiązała umowę z Kudłą
Data publikacji: 2017-06-08 14:31
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-08 14:31
Wywietleń: 135 268106

Pogoń za porozumieniem stron rozwiązała umowę z 25-letnim Dawidem Kudłą. Piłkarz miał jeszcze ważną umowę przez dwa sezony, ale klub nie był zadowolony z postawy zawodnika i zaproponował rozstanie. Piłkarz przystał na propozycję.

Dawid Kudła trafił do Pogoni cztery lata temu. W ekstraklasie zadebiutował w ostatnim meczu sezonu 2012/13 z Ruchem w Chorzowie. Niemal cały następny sezon również był rezerwowym Radosława Janukiewicza. Wszedł do bramki w meczach grupy mistrzowskiej dwa lata temu i spisał się bardzo dobrze. Na tyle korzystnie, że nowy sezon rozpoczął jako bramkarz numer 1. Na ławce rezerwowych posadził sprowadzonego z Jagiellonii Jakuba Słowika, ale nie na długo.

Obaj przez dwa sezony rywalizowali ze sobą o miano pierwszego bramkarza, ale do postawy każdego z nich były spore zastrzeżenia. Każdy z nich dostawał dużo szans i każdy z nich zawodził. Minionej wiosny Kudła nie zagrał w ekstraklasie nawet minuty. W bramkarskiej hierarchii był nawet za 21-letnim Adrianem Hengerem. Jedynym sposobem na to, żeby się rozwijał była zmiana klubu. W Pogoni był na straconej pozycji. (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi