niedziela, 19 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Pogoń rozpoczęła przygotowania

Piłka nożna. Pogoń rozpoczęła przygotowania

Piłka nożna. Pogoń rozpoczęła przygotowania
Data publikacji: 2016-01-07 14:26
Ostatnia aktualizacja: 2016-01-09 20:09
Wywietleń: 1379 89694

Blisko trzy tygodnie temu piłkarze Pogoni po zwycięskim meczu z Wisłą w Krakowie nie wracali już do Szczecina, ale udali się do swoich domów. W czwartek ponownie spotkali się na sportowych obiektach i widać było na ich twarzach ogromny entuzjazm. Jest on tym większy, bo Pogoń przystąpi do przygotowań w pełnym składzie, z nowymi piłkarzami i z dużymi też nadziejami.

Na czwartek i piątek zaplanowano przeprowadzenie badań szybkościowych i wydolnościowych. Uczestniczy w nich nowa piłkarska gwiazda szczecińskiej drużyny Adam Gyurcso. Jego transfer odbił się w kraju szerokim echem, ale piłkarz ten musi udowodnić teraz na boisku, że był wart tak wielu pochwał i zachwytów. Jego liczby rzeczywiście robią wrażenie. W poprzednim sezonie zanotował w lidze węgierskiej aż 18 asyst, ale w Pogoni mieć będzie pod tym względem godnych konkurentów.

Zobacz, jak przebiegał pierwszy dzień zajęć piłkarzy Pogoni Szczecin:

Z wypożyczenia w I ligowej Bytovii wrócił 21 letni wychowanek klubu Dawid Kort, który ma być bezpośrednim konkurentem dla Takafumi Akahoshiego na pozycji ofensywnego pomocnika. Kort powraca do Szczecina w glorii najlepszego asystenta w I lidze. W rundzie jesiennej wygrał klasyfikację z 10 asystami na koncie.

Liczby asystentów

Gyurcso i Kort, to nie jedyni dobrze podający piłkarze w drużynie. Kapitan zespołu, Rafał Murawski w ciągu dwóch lat gry w Pogoni zaliczył już 18 asyst, a Takafumi Akahoshi w sezonie 2013/14 wygrał tą klasyfikację w ekstraklasie z 13 asystami.

Cieszyć się z tego może głównie Łukasz Zwoliński, który odczuwa jeszcze skutki jesiennej kontuzji i podobnie, jak Sebastian Murawski z lekkim opóźnieniem rozpocznie przygotowania do sezonu. Indywidualnie wciąż trenować będą natomiast: Robert Obst i Hubert Matynia.

- Przeszli przez bardzo trudny okres i chcemy, by cały czas byli z nami - mówi trener Czesław Michniewicz. - Będą jednak trenować indywidualnie pod okiem naszych fizjoterapeutów.

Plan przygotowań:

9 stycznia: Pogoń - Arkonia (Szczecin)

11-16 stycznia: zgrupowanie w Pogorzelicy

16 stycznia: Pogoń - Mewa Resko (Niechorze)

18-23 stycznia: zgrupowanie w Pogorzelicy

20 stycznia: Pogoń - Błękitni Stargard (Niechorze)

23 stycznia: Pogoń - Kotwica Kołobrzeg (Niechorze)

25 stycznia - 5 lutego: zgrupowanie w Belek

30 stycznia: Pogoń - Mlada Boleslaw (Belek)

3 lutego: Pogoń - Trencin (Belek)

4 lutego: Pogoń - rywal nieznany

8-15 lutego: treningi na własnych obiektach

15 lutego: Pogoń - Korona Kielce (Szczecin)

Zarówno R. Murawski, jak i Akahoshi nie byli jeszcze obecni podczas czwartkowych zajęć. Ten pierwszy dostał od trenera Michniewicza zgodę na kilka dni spóźnienia. To znana już praktyka w drużynie. W rundzie jesiennej były reprezentant Polski podczas przerwy reprezentacyjnej też otrzymał kilka dni wolnego.

- Rafał jest dla nas bardzo ważnym piłkarzem i musimy na niego chuchać i dmuchać - powiedział nam wtedy Czesław Michniewicz. - Proszę się jednak nie obawiać, monitorujemy wszystkich bardzo dokładnie. Nikt nie dostaje w klubie wolnego od treningów bez powodu. Każdy z naszych chłopców doskonale zdaje sobie sprawę, jak ważnym dla nas piłkarzem jest Rafał Murawski.

Powrót Piotra Jankowicza

O formę i dyspozycję fizyczną zarówno Rafała Murawskiego, jak i innych piłkarzy nie trzeba się obawiać. Pracę w Pogoni rozpoczął znany w Polsce trener od przygotowania fizycznego Piotr Jankowicz.

- Pamiętaliśmy, jak ważną rolę spełnił w naszej drużynie pięć lat temu, kiedy pracował z trenerem Arturem Płatkiem - przypomina Dariusz Adamczuk, prezes Akademii Piłkarskiej, a jednocześnie jedna z odpowiedzialnych w klubie osób za politykę transferową. - Nie graliśmy wtedy ładnie, ale fizycznie wyglądaliśmy doskonale i mieliśmy świetne wyniki. Liczymy, że obecnej wiosny przy współudziale Piotra będzie i ładnie i efektywnie.

Kadra na zgrupowanie w Pogorzelicy:

Bramkarze: Jakub Słowik, Dawid Kudła, Adrian Henger, Bartosz Piotrowski.

Prawi obrońcy: Adam Frączczak, Sebastian Rudol, Błażej Chouwer.

Środkowi obrońcy: Jarosław Fojut, Jakub Czerwiński, Sebastian Murawski, Michał Stańczyk.

Lewi obrońcy: Ricardo Nunes, Mateusz Lewandowski, Hubert Matynia.

Defensywni pomocnicy: Rafał Murawski, Michał Walski, Mateusz Matras, Robert Obst, Jakub Piotrowski, Konrad Bartoszewicz.

Skrzydłowi: Adam Gyurcso, Marcin Listkowski, Takuya Murayama, Karol Danielak, Miłosz Przybecki, Rafał Maćkowski, Patryk Paczuk.

Ofensywni pomocnicy: Takafumi Akahoshi, Dawid Kort.

Napastnicy: Łukasz Zwoliński, Vladimir Dwaliszwili, Adam Nagórski.

Rafał Murawski nie jest jedynym piłkarzem, którego zabrakło na pierwszych zajęciach. Dopiero w piątek dotrą do Szczecina Japończycy: Takafumi Akahoshi i Takuya Murayama.

- To efekt połączeń lotniczych z Japonią - powiedział Krzysztof Ufland, rzecznik prasowy Pogoni. - Od piątku będą już do dyspozycji.

Bez Dwaliszwiliego

W czwartkowych badaniach nie brał udziału też Vladimir Dwaliszwili. Pozostał w swoich rodzinnych stronach nieco dłużej z uwagi na obchody prawosławnych świąt Bożego Narodzenia, które przypadają na 7 i 8 stycznia.

Przygotowania do nowego sezonu przebiegać będą według podobnego scenariusza, jak w latach ubiegłych. Najtrudniejszą pracę piłkarze wykonają podczas dwutygodniowego pobytu w Pogorzelicy, natomiast później wyjadą na zgrupowanie do Turcji, gdzie pracować będą głównie nad elementami piłkarskimi, taktycznymi.

Tradycyjnie już kibice szczecińscy nie będą mieli okazji, by zobaczyć swoich ulubieńców w grach kontrolnych - z jednym wyjątkiem. W najbliższą sobotę celem piłkarskiego wprowadzenia w okres przygotowawczy portowcy rozegrają sparring z Arkonią Szczecin. ©℗ Wojciech Parada

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Planetary
W kadrze na zgrupowanie w Pogorzelicy nie ma Patryka Małeckiego, ma to oznaczać że odchodzi z klubu?
2016-01-07 13:46:12

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi