poniedziałek, 23 października 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Pogoń podpisała kontrakt z Drygasem

Piłka nożna. Pogoń podpisała kontrakt z Drygasem

Piłka nożna. Pogoń podpisała kontrakt z Drygasem
Data publikacji: 2016-01-02 21:17
Ostatnia aktualizacja: 2016-01-05 18:31
Wywietleń: 1598 84015

Władze Pogoni Szczecin porozumiały się z Kamilem Drygasem - kapitanem Zawiszy Bydgoszcz - w sprawie przejścia do szczecińskiego klubu. Zawodnik podpisał 3-letni kontrakt, który zacznie obowiązywać od 1 lipca 2016 roku.

Drygas ma 24 lata i jest nominalnym defensywnym pomocnikiem, ale może grać także jako ofensywnie usposobiony rozgrywający. Wskazuje na to choćby liczba zdobywanych przez niego goli i zaliczanych asyst w ostatnich sezonach. Pomocnik jest także byłym reprezentantem młodzieżowych reprezentacji Polski.

- Wzmacniamy rywalizację w środku pola i stąd transfer Kamila - mówi dyrektor sportowy Pogoni Szczecin Maciej Stolarczyk. - Cieszymy się, że doszliśmy do porozumienia z zawodnikiem. Wierzymy, że od przyszłego sezonu piłkarz będzie dawał dużo radości naszym kibicom.

Drygas w rundzie jesiennej rozegrał w barwach I ligowego Zawiszy 23 spotkania i zdobył 13 goli (I liga i puchar Polski). W rozgrywkach I ligi ma na koncie zdobytych 10 goli i jest wiceliderem klasyfikacji strzelców.

Do Pogoni był przymierzany już latem ubiegłego roku. Pogoń oferowała Zawiszy 150 tys euro. Właściciel klubu Radosław Osuch nie sprzedał jednak piłkarza, choć był już na to wcześniej zdecydowany i z Pogonią umówiony.

Pogoń była w kontakcie z piłkarzem i wykorzystała moment, kiedy może z piłkarzem oficjalnie podpisać nową umowę i uczyniła to w najszybszym z możliwych okresie. To jest identyczna sytuacja, jak w ubiegłym roku w przypadku Jakuba Czerwińskiego.

 

 

Komentarze

kibic
witaj w Szczecinie ... nie możemy Krzystka komuś wytranswerować ... wraz z jego przydupasami.
2016-01-02 23:16:15

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi