poniedziałek, 11 grudnia 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Pogoń pod nadzorem finansowym

Piłka nożna. Pogoń pod nadzorem finansowym

Piłka nożna. Pogoń pod nadzorem finansowym
Data publikacji: 2016-05-13 18:18
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-14 01:33
Wywietleń: 506 133479

Pogoń Szczecin otrzymała licencję na grę w ekstraklasie w kolejnym sezonie. Licencję otrzymały wszystkie kluby ubiegające się o to. Jednocześnie Pogoń otrzymała też licencję na grę w europejskich pucharach, do których jednak nie zakwalifikowała się w rywalizacji sportowej.

Sytuacja finansowa Pogoni na pewno nie jest zadowalająca, skoro szczeciński klub wraz z dwoma innymi: Górnikiem Łęczna i Wisłą Kraków otrzymały nadzory finansowe w związku z zawarciem ugód z pracownikami, odraczającymi termin zapłaty wymagalnych zobowiązań licencyjnych.

Wszystkie ugody zawarte przez Pogoń muszą być spłacone w przewidzianych terminach (nie później niż do 30 września 2016) bez prawa dalszego odraczania terminów spłaty.

Oznacza to, że klub nie wywiązuje się z terminowych spłat należności finansowych względem swoich pracowników – najczęściej piłkarzy - wynikających z umów kontraktowych i w celu otrzymania licencji był zmuszony do zawarcia ugód. ©℗ (par)

 Fot. R. Pakieser

Komentarze

Gwizdek
A tak całkiem niedawno w TV pan Prezes wszem i wobec obwieszczał światu,że Pogoń ma jak mało który klub stabilność finansową i nie zalega z bieżącymi płatnościami wobec zawodników.Jak widać,można paplać jedno a robić drugie.To tłumaczy niechęć do pucharów oraz słabe wyniki w rozgrywkach.Pracownicy też ludzie-za "kasę na waciki" grać nie będą.
2016-05-13 20:00:01

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Międzynarodowa flota przy Wałach
Poprzedni Następny

Nekrologi

Teresa Syrek

kondolencje