sobota, 21 października 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Pogoń na badaniach, Akahoshi bliski odejścia

Piłka nożna. Pogoń na badaniach, Akahoshi bliski odejścia

Piłka nożna. Pogoń na badaniach, Akahoshi bliski odejścia
Data publikacji: 2017-01-05 10:31
Ostatnia aktualizacja: 2017-01-05 10:31
Wywietleń: 42 195865

18 zawodników rozpoczęło przygotowania od serii badań i pomiarów, których dokonano na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym im. Wiesława Maniaka w Szczecinie.

Piłkarze spotkali się w grupie po raz pierwszy od ostatniego grudniowego meczu ligowego. Zabrało nowego zawodnika – Mate Tsintsadze. Zgodnie z zapowiedziami, gruziński defensywny pomocnik będzie trenował z zespołem od przyszłego poniedziałku.

Zupełnie zdrowy jest boczny obrońca David Niepsuj i zaczął przygotowania na pełnych obrotach. Pojawił się również młody zawodnik. który dotąd miał okazję czasami trenować z pierwszym zespołem, a teraz został włączony w przygotowania I drużyny. To 20-letni Dawid Zieliński.

Indywidualnie przygotowania do rundy wiosennej rozpocznie trio zawodników: kapitan Rafał Murawski, napastnik Łukasz Zwoliński oraz pomocnik Spas Delev.

Dwóch pierwszych przeszło w grudniu zabiegi, mające na celu usunięcie powstałych w trakcie sezonu urazów. Z kolei Bułgar doznał kontuzji pod koniec listopada i od tego czasu leczył się. Zdrowy jest już Ricardo Nunes, ale on także zacznie przygotowania indywidualnie. Z kolei młodego Patryka Adamczuka z badań wykluczyła choroba.

W zajęciach zabrakło także Japończyków: Takafumiego Akahoshiego, który przebywa na testach w tajskim Ratchaburi FC oraz Seiyi Kitano, który - podobnie jak Nunes - pod koniec rundy jesiennej zmagał się z urazem i przygotowania zacznie indywidualnie. 

Akahoshi w środę uczestniczył w badaniach lekarskich, które przeszedł pomyślnie. Nic już nie stoi na przeszkodzie, żeby podpisał kontrakt z nowym klubem. Pozostaje kwestia porozumienia się klubów i piłkarza. Kontrakt Akahoshiego wygasa bowiem 30 czerwca.

Kadra Pogoni na pierwszych zajęciach w 2017 roku:


Bramkarze: Adrian Henger, Dawid Kudła, Jakub Słowik.

Obrońcy: Jarosław Fojut, Mateusz Lewandowski, Hubert Matynia, David Niepsuj, Cornel Rapa, Sebastian Rudol.

Pomocnicy: Kamil Drygas, Adam Gyurcsó, Dawid Kort, Marcin Listkowski, Mateusz Matras, Robert Obst, Jakub Piotrowski, Dawid Zieliński.

Napastnik: Adam Frączczak.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi