piątek, 24 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Pogoda zachęca do przyjścia na stadion

Piłka nożna. Pogoda zachęca do przyjścia na stadion

Piłka nożna. Pogoda zachęca do przyjścia na stadion
Data publikacji: 2016-05-08 11:44
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-08 12:20
Wywietleń: 1321 132733

Na cztery godziny przed rozpoczęciem meczu Pogoni Szczecin z Zagłębiem Lubin uprawnionych do wejścia na stadion było blisko 5 tys. kibiców. To niezbyt wiele biorąc pod uwagę stawkę spotkania.

Do zakończenia sezonu pozostał tydzień i trzy mecze do rozegrania, a obie drużyny walczą o miejsce na podium i zakwalifikowanie się do europejskich pucharów.

Dwa tygodnie temu na meczu Pogoni z Lechem obecnych było blisko 8 tys. kibiców, a na kilka godzin przed meczem uprawnionych do wejścia na stadion było zdecydowanie mniej.

Jeżeli dynamika sprzedaży biletów przed niedzielnym meczem będzie w ostatnich godzinach podobna do tej sprzed dwóch tygodni, to można się spodziewać frekwencji powyżej 8 tys. kibiców.

To na pewno nie jest wiele biorąc pod uwagę stawkę meczu i znakomitą pogodę. Ten ostatni argument może się okazać przy budowaniu niedzielnej frekwencji decydujący.

Przed dwoma tygodniami bilety w ostatnich kilku godzinach przed meczem rozchodziły się szybko, choć pogoda nie była zachęcająca. Było zimno, a prognozy w trakcie meczu były takie, że miał padać deszcze. Tak też się stało.

Dziś sytuacja pogodowa jest diametralnie inna, a przy braku nowoczesnego i w pełni zadaszonego obiektu wciąż jest elementem decydującym.

W rundzie jesiennej tylko cztery mecze oglądało powyżej 8 tysięcy kibiców – najwięcej listopadowy pojedynek z Lechem, ale pozostałe trzy rozgrywane były w okresie letnim: ze Śląskiem w lipcu, z Wisłą w sierpniu i z Piastem we wrześniu. Pogoda i pora roku odgrywają przy budowaniu frekwencji rolę niebagatelną.

Jeżeli na stadionie pojawi się powyżej 8 tys. kibiców, a jest na to duża szansa, to oznaczać to będzie drugą w tym roku frekwencję.

Rekord z meczu z Legią nie zostanie poprawiony długo – najprawdopodobniej nigdy, bowiem w przyszłym roku rusza gruntowna przebudowa stadionu, ale bariera 10 tysięcy na takim meczu, który może decydować o ostatecznym układzie w czołówce tabeli, to powinna być norma. ©℗ (par)

Komentarze

Prosba o rade
Ladna pogoda i patrze a moja wisnia kwitnie jakby to bylo w Japonii.W ub roku cholerne kruki zzarly wisnie w jeden dzien..Co robic? Wyczytalem wlasnie typowo skandynawska metode ale nie wiem czy mnie przekonala..Otoz zona pewnego skandynawa wymyslila ze zamiast jej maz ma gotowac sobie kawe rano o 4-tej i przeszkadzac jej w glebokim snie zapachem kupi mu wiatrowke i wysle go pod drzewo zeby strzelal do tych krukow i w ten sposob pozyteczny bedzie zanim wybierze sie ro pracy na godzine 7.00..Kuzwa co kraj to obyczaj..Czekam na dobra rade bo nudy w oczekiwaniu meczu z Zaglebiem..Heja Pogon!
2016-05-08 12:12:01

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny