sobota, 25 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nozna. Panik zagra z pogromcą Legii

Piłka nozna. Panik zagra z pogromcą Legii

Piłka nozna. Panik zagra z pogromcą Legii
Data publikacji: 2017-08-25 15:27
Wywietleń: 555 289721

Żaden polski klub nie zagra w fazie grupowej tegorocznej edycji Ligi Mistrzów, lub Ligi Europy. W tej drugiej wystąpią między innymi trzy czeskie zespoły. Jednym z nich jest FC Zlin.

To mały klub z 80-tysięcznego miasta, który w poprzednim sezonie wywalczył puchar Czech. Dokonał tego pod wodzą świetnie znanego w Szczecinie trenera, 61-letniego dziś Bohumila Panika. W FC Zlin pracuje już od ponad trzech lat, poprowadził swoją drużynę w 87 meczach, klub zagra w europejskich pucharach po raz pierwszy od 47 lat.

FC Zlin zakwalifikował się do fazy grupowej bez konieczności grania w kwalifikacjach. W grupie wylosował następujące zespoły: FC Kopenhaga, Lokomotiw Moskwa i Sheriff Tiraspol. Będzie zatem okazja do pomszczenia Legii Warszawa, która została wyeliminowana przez mistrza Mołdawii.

Bohumil Panik jest drugim byłym szkoleniowcem Pogoni, któremu udało się wywalczyć krajowy puchar w innym kraju europejskim. Wcześniej dokonał tego Aleksander Mandziara – ojciec obecnego prezesa Lechii Gdańsk, Adama.

Aleksander Mandziara był szkoleniowcem portowców w sezonie 1977/78, natomiast w latach 80. z powodzeniem pracował w klubach szwajcarskich i niemieckich. Ze szwajcarskim Young Boys Berno wywalczył krajowy puchar nawet dwukrotnie – w latach 1986 i ’87, natomiast w roku 1986 doprowadził klub też do mistrzostwa kraju.

Bohumil Panik jest natomiast pierwszym trenerem pracującym wcześniej w Pogoni, który następnie doprowadził inny zagraniczny klub do gry na poziomie fazy grupowej Ligi Europy. ©℗ (par)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi