poniedziałek, 20 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Paczuk zgłoszony do rozgrywek

Piłka nożna. Paczuk zgłoszony do rozgrywek

Piłka nożna. Paczuk zgłoszony do rozgrywek
Data publikacji: 2017-03-31 11:41
Ostatnia aktualizacja: 2017-03-31 11:41
Wywietleń: 37 230892

Pogoń Szczecin zgłosiła do rozgrywek 20-letniego pomocnika Patryka Paczuka. Stało się to dzień przed meczem z drużyną, przeciwko której zawodnik zadebiutował w ekstraklasie 3,5 roku temu mając zaledwie 17 lat zostając jednym z najmłodszych debiutantów Pogoni na poziomie ekstraklasy.

Paczuk miał straconą rundę jesienną. W ostatnim meczu poprzedniego sezonu ze Świtem Skolwin doznał kontuzji, która wyeliminowała go z gry na pół roku. Piłkarz okres przygotowawczy rozpoczął z drużyną rezerw i przepracował go w pełni.

Paczuk trzy lata temu został brązowym medalistą mistrzostw Polski juniorów. Może grać w ataku, lub na skrzydle. Swoje premierowe bramki na poziomie III ligi zdobywał nie mając nawet 17 lat. W tym samym roku zadebiutował w ekstraklasie, ale do dziś na tym jednym występie się skończyło.

Wychowanek Floty Świnoujście miał udaną jesień 2015 roku. W rozgrywkach III ligi zdobył wtedy 5 goli i zaliczył 5 asyst. Trafił ponownie na treningi pierwszej drużyny do trenera Czesława Michniewicza, ale nie był jego ulubieńcem i raczej szkoleniowiec nie wiązał z piłkarzem nadziei.

Paczuk doznał kontuzji w ostatnim meczu poprzedniego sezonu, który zakończył z 7 zdobytymi golami. To jego ostatnia runda w roli młodzieżowca. W trzech tegorocznych meczach na poziomie III ligi zaliczył jedną asystę. (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi