sobota, 25 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Ostatni sezon kapitana ?

Piłka nożna. Ostatni sezon kapitana ?

Piłka nożna. Ostatni sezon kapitana ?
Data publikacji: 2015-09-22 12:12
Ostatnia aktualizacja: 2015-09-22 20:13
Wywietleń: 259 22936

RAFAŁ Murawski w poprzednim sezonie zaliczył 10 asyst. W klasyfikacji tej ustąpił miejsca tylko dwóm piłkarzom: Stilicowi z Wisły Kraków i Dżalamidze z Jagiellonii Białystok. Obu nie ma już w polskiej ekstraklasie.

W obecnym sezonie pomocnik Pogoni Szczecin zaliczył już 4 asysty i jest w tej klasyfikacji liderem. Zdołał zatem wyprzedzić Stilica. Od początku sezonu 2014/15 to najlepiej asystujący piłkarz w polskiej ekstraklasie.

Rafał Murawski ma 34 lata, ale godnych konkurentów w polskiej ekstraklasie brakuje. W minioną sobotę zaliczył 17 asystę w barwach Pogoni. Do tego dołożył 4 bramki. Wszystko w ciągu 18 miesięcy, kiedy zdołał zagrać w 57 meczach.

Piłkarz w obecnym sezonie asystuje co 202 minuty. Jeżeli podtrzyma tą średnią, to znów powinien przekroczyć dwucyfrowy wynik, a być może przebije osiągnięcie Takafumi Akahoshiego, który sezon przed dwoma laty zakończył z liczbą 13 asyst.

W klasyfikacji kanadyjskiej biorąc pod uwagę mecze Pogoni od początku sezonu 2013/14 Murawski już dogonił Akahoshiego, choć to ten drugi ustawiany jest bliżej bramki przeciwnika i przynajmniej teoretycznie powinien mieć więcej szans na strzelenie gola, lub dogranie dokładnej piłki.

Murawskiemu w czerwcu przyszłego roku kończy się z Pogonią kontrakt. Pogoń już dziś chciałaby go przedłużyć, jednak piłkarz ma określone plany na przyszłość i niekoniecznie są one związane z Pogonią. ©℗ (p)

Fot. R. Pakieser

Cały artykuł czytaj w środowym wydaniu Kuriera Szczecińskiego, lub w e - wydaniu.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi