środa, 18 października 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Olimpia zagra o szóstkę

Piłka nożna. Olimpia zagra o szóstkę

Piłka nożna. Olimpia zagra o szóstkę
Data publikacji: 2015-08-05 20:59
Ostatnia aktualizacja: 2015-08-06 13:49
Wywietleń: 797 8120

W sobotę zainaugurowane zostaną rozgrywki kolejnego sezonu ekstraligi piłki nożnej kobiet, w których nasze województwo reprezentowane jest przez Olimpię Szczecin. W pierwszym meczu nasz zespół zagra w sobotę o godz.11 na wyjeździe z Czarnymi Sosnowiec.

W tym roku zmienił się regulamin i kobiece rozgrywki upodobniono do męskiej ekstraklasy. Po sezonie zasadniczym nastąpi więc podział na dwie, 6-zespołowe grupy: mistrzowską i spadkową, w których grać się będzie systemem „każdy z każdym" bez rewanżów. Punkty zdobyte w sezonie podstawowym nie będą jednak dzielone na pół jak u mężczyzn. Mistrz Polski uzyska prawo gry w Lidze Mistrzyń, a dwa ostatnie zespoły grupy spadkowej zdegradowane zostaną do I ligi.

- W tym roku naszym celem jest zajęcie miejsca w pierwszej szóstce - powiedział prezes Olimpii Maciej Buryta. - Obecnie najbardziej wspiera nas Gmina Miasto Szczecin, ale mamy też licznych sponsorów, w większości pomagających nam barterowo. Prowadzimy jednak obiecujące rozmowy z potencjalnym sponsorem strategicznym, które powinny zakończyć się do końca roku, a jeśli uzyskamy porozumienie, wówczas w kolejnych sezonach przed drużyną stawiać będziemy znacznie ambitniejsze cele.

- Nasz główny atut to kapitalna atmosfera w zespole - stwierdziła kapitan drużyny Beata Watychowicz. - Po meczach czy treningach nie rozchodzimy się od razu, ale mamy jeszcze różne gierki i zabawy. Ten klimat sprawia, że możemy powalczyć o wysokie cele. ©℗ (mij)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi