środa, 22 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Oldboje Pogoni wicemistrzami Polski

Piłka nożna. Oldboje Pogoni wicemistrzami Polski

Piłka nożna. Oldboje Pogoni wicemistrzami Polski
Data publikacji: 2017-02-05 19:21
Ostatnia aktualizacja: 2017-02-05 19:22
Wywietleń: 1025 211928

Oldboje Pogoni Szczecin wywalczyli tytuł wicemistrzów Polski. Nie udało się zatem obronić tytułu wywalczonego przed rokiem. Szczecinianie potwierdzili jednak przynależność do ścisłej krajowej czołówki i stanęli na podium po raz trzeci z rzędu.

W Zawierciu rywalizowały 22 zespoły, ale portowcy z uwagi na to, że bronili tytułu rozpoczęli zmagania dopiero od drugiej fazy turnieju. Zwolnieni byli z męczących spotkań w grupie.

Szczecinianie byli bliscy obrony tytułu. W finałowym meczu z Gwarkiem Zabrze w regulaminowym czasie gry był remis, a o zwycięstwie zadecydowały dopiero rzuty karne, które lepiej egzekwowali zabrzanie.

Portowcy wystąpili nieco osłabieni w porównaniu z poprzednim rokiem, kiedy dysponowali składem zdecydowanie silniejszym. Z różnych powodów do Zawiercia nie pojechali jednak: Olgierd Moskalewicz, Robert Kolendowicz, Bartosz Ława, Maciej Stolarczyk i Edi Andradina.

Było natomiast wielu innych dobrze znanych z ligowych boisk piłkarzy: Wojciech Tomasiewicz, Rafał Andruszko, Dariusz Adamczuk, Robert Sikorski, Grzegorz Matlak i Artur Bugaj. Ten pierwszy został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju. (par)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi