środa, 20 września 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Oldboje Pogoni wicemistrzami Polski

Piłka nożna. Oldboje Pogoni wicemistrzami Polski

Piłka nożna. Oldboje Pogoni wicemistrzami Polski
Data publikacji: 2017-02-05 19:21
Ostatnia aktualizacja: 2017-02-05 19:22
Wywietleń: 990 211928

Oldboje Pogoni Szczecin wywalczyli tytuł wicemistrzów Polski. Nie udało się zatem obronić tytułu wywalczonego przed rokiem. Szczecinianie potwierdzili jednak przynależność do ścisłej krajowej czołówki i stanęli na podium po raz trzeci z rzędu.

W Zawierciu rywalizowały 22 zespoły, ale portowcy z uwagi na to, że bronili tytułu rozpoczęli zmagania dopiero od drugiej fazy turnieju. Zwolnieni byli z męczących spotkań w grupie.

Szczecinianie byli bliscy obrony tytułu. W finałowym meczu z Gwarkiem Zabrze w regulaminowym czasie gry był remis, a o zwycięstwie zadecydowały dopiero rzuty karne, które lepiej egzekwowali zabrzanie.

Portowcy wystąpili nieco osłabieni w porównaniu z poprzednim rokiem, kiedy dysponowali składem zdecydowanie silniejszym. Z różnych powodów do Zawiercia nie pojechali jednak: Olgierd Moskalewicz, Robert Kolendowicz, Bartosz Ława, Maciej Stolarczyk i Edi Andradina.

Było natomiast wielu innych dobrze znanych z ligowych boisk piłkarzy: Wojciech Tomasiewicz, Rafał Andruszko, Dariusz Adamczuk, Robert Sikorski, Grzegorz Matlak i Artur Bugaj. Ten pierwszy został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju. (par)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Elektryczny autobus w zajezdni
Wielkie latawce na niebie
Korki na Sczanieckiej
Poprzedni Następny

Nekrologi