poniedziałek, 25 września 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Oddajemy krew dla Krystiana

Piłka nożna. Oddajemy krew dla Krystiana

Piłka nożna. Oddajemy krew dla Krystiana
Data publikacji: 2016-09-07 12:19
Ostatnia aktualizacja: 2016-09-07 12:22
Wywietleń: 1536 153891

W poprzednim tygodniu Kurier Szczeciński informował o chorobie piłkarza Pogoni Szczecin Krystiana Rudnickiego. Wiele osób i instytucji włączyło się w pomoc dla 22-letniego bramkarza.

Między innymi Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej zwraca się do całego środowiska piłkarskiego i nie tylko z prośbą o pomoc Krystianowi Rudnickiemu. Zawodnikowi który od najmłodszych lat związany jest z naszym województwem gdzie uczył się w gimnazjalnym i licealnym ośrodku szkolenia sportowego młodzieży, reprezentował Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej oraz zapisał się złotymi zgłoskami w historii młodzieżowej piłki nożnej zdobywając wraz z Chemikiem Police złoty medal Mistrzostw Polski wraz z tytułem najlepszego bramkarza finałów.

Krew można oddać w dowolnym miejscu w Polsce, ale ważne jest, aby w punkcie krwiodawstwa poprosić o zaświadczenie , że krew została oddana dla Krystiana Rudnickiego i przesłanie zdjęcia/skanu na adres mailowy: dlakrystiana@ws-zzpn.pl Wszystkie zaświadczenia zostaną przekazane Krystianowi i jego rodzinie.

Grupa krwi dawcy nie ma znaczenia, gdyż tej brakuje w całym kraju. Jak się przygotować ? Zjeść lekkie śniadanie bez tłuszczu, w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypić ok. 2 litry płynów, nie spożywać alkoholu i narkotyków, dobrze wypocząć Nie wolno zgłaszać się do oddania krwi, jeśli jesteś przeziębiony lub przyjmujesz jakiekolwiek leki.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Elektryczny autobus w zajezdni
Wielkie latawce na niebie
Korki na Sczanieckiej
Poprzedni Następny

Nekrologi