wtorek, 17 października 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Obiekt na Ligę Mistrzów

Piłka nożna. Obiekt na Ligę Mistrzów

Piłka nożna. Obiekt na Ligę Mistrzów
Data publikacji: 2015-08-04 10:55
Ostatnia aktualizacja: 2015-08-13 22:35
Wywietleń: 47 7736

Piłkarze Pogoni Szczecin spośród wszystkich drużyn ekstraklasy grają obecnie na najbardziej przestarzałym i niefunkcjonalnym obiekcie w Polsce. W cały kraju nowe stadiony rosną, jak grzyby po deszczu.

W Szczecinie według wcześniejszych zapewnień obecnego prezydenta Piotra Krzystka miał powstać pierwszy w kraju nowoczesny obiekt klasy Elite. Do dziś takiego nie ma, choć od tamtej deklaracji minęło prawie 10 lat.

Szczecin za maksymalnie cztery lata doczeka się jednak zupełnie nowego, całkowicie zmodernizowanego i w dużej części wybudowanego od nowa obiektu. Według zapewnień Janusza Pachowskiego odpowiedzialnego za projekt przebudowy stadionu, do końca roku ma być gotowy projekt budowlany, a do połowy przyszłego roku projekt wykonawczy. Wtedy poznamy dokładną cenę całej inwestycji. Dziś szacuje się, że może to być 100 milionów złotych. Po ostatnich przeróbkach cena wzrosła o kolejne 8 milionów.

Zmiany koncepcyjne naniesione na projekcie powodują, że stadion w przyszłości będzie miał IV kategorię UEFA. W Polsce prócz stadionów wybudowanych na Euro 2012 są jeszcze tylko trzy takie obiekty: w Białymstoku (Jagiellonia), Krakowie (Wisła) i w Warszawie (Legia). ©℗ (p)

Cały artykuł czytaj w środowym wydaniu Kuriera Szczecińskiego, lub w e - wydaniu.

Komentarze

Q
Myślę , ze zdecydowanie trzeba przeprowadzić kontrolę, kto doprowadził do zatwierdzenia smutnego , przestarzałego bez polotu projektu remontu stadionu / jest to sytuacja bardzo kontrowersyjna / . Tzw pracownia projektowa pana pachowskiego , to pracownia stara / wyglada na , ze taka jeszcze typowo socjalistyczna , ktora nie ma i nigdy nie miała minimum doświadczenia w projektowaniu obiektów sportowych typu stadion , a jej projekty , zupełnie innych obiektów , sa małomiasteczkowe na poziomie plastycznym typowego socrealizmu z lat 70-80 ubiegłego wieku / warto zobaczyć projekt naszej filharmoni / firma ta brała udział w konkursie / , ktory prezentuje poziom wrecz ujemny , cos takiego mozna by postawić w kołchozie , ale XX wieku 847
2015-08-13 20:09:49
eD
Tak, sprywatyzować twoje miejskie autobusy, tramwaje, przedszkola, szkoły, filharmonię, teatry i służbę zdrowia. One też "żerują" na podatnikach... Kiedy zrozumiecie urzędasy, że to nie ma sensu!!! Wyrzucanie pieniędzy w błoto! Tego nie da się zmodernizować na miarę naszych czasów. Łuk jest daleko od boiska nic nie widać, wały grożą zawaleniem itp. itd. OBUDZCIE SIĘ!!!
2015-08-05 02:28:36
rob
Znowu projekt...który to juź ?. Do cholery... Wiocha typu Tychy ma stadion...a Szczecin..Kórnik z daszkiem !. Wstyd.
2015-08-04 18:43:02
Apologeta
Mało mamy przestępczości w mieście? Ponad 100 mln pakować w coś co tylko będzie generowało straty i sprzyjało rozwojowi problemów społecznych w mieście? Nie lepiej dać tą kasę na rewitalizację śródmieścia?
2015-08-04 14:56:54
Pomorzanin
"Prezydent na przetrwanie" lub "Prezydent, bo nie ma innego kandydata" zakpił z mieszkańców praz kolejny - w 400tyś mamy ruinę zamiast miejskiego stadionu. Za to ziemia dla developerów pod kiczowate osiedla sprzedaje się znakomicie...
2015-08-04 14:46:57
er
Stadion na 30 tys? Po co? Żeby rocznie dopłacać po 6 milionów na jego utrzymanie?
2015-08-04 14:32:24
Gryf
Ludzie odpowiedzialni za to, obudźcie się!!!!! Ten projekt przebudowy to DNO!!! Szczecin musi mieć nowy stadion na 30-35 tys kiboli. Ta podkowa to nonsens! Dlaczego jest taki upór do takiej przebudowy? Czy projektant dał łapówę i dlatego chce to przeforsować? Szczecin musi mieć normalny stadion a nie prowizorkę! W żadnym mieście w Polsce nie ma takiego stadionu, gdzie brakuje jednej trybuny. Czy ktoś to w porę zmini?..
2015-08-04 12:24:22
sąsiedzi z dzieciństwa
Jaki prezydent, taka jakość w mieście. Kicz i tandeta przepłacona kilkukrotnie. Ale najważniejsze.. że dom sobie postawił. Ludzie którzy rodzinę głodnych dzieci dokarmiali pamiętają... Panie teraz nachapany, ups, najedzony:)
2015-08-04 12:12:21
Joe
Dno a nie stadion
2015-08-04 12:05:46
Fan
Obiekt na Ligę Mistrzów? Panie Wojtek, obudźcie się, i tylko nie piszcie, że to będzie nowoczesny obiekt, bo na nowoczesnym obiekcie nie ma trybun do których trzeba lornetki... Proszę uwzględnić to w swoim tekście
2015-08-04 11:40:50
.
Sprywatyzować ten klub, niech przestana żerować na podatnikach.
2015-08-04 11:31:28
j.
Wstrzymać to póki jeszcze się da. Tylko nowy stadion ma sens. Ta przeróbka to jakaś paranoja.
2015-08-04 10:05:16