środa, 18 października 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Nowe ustawienie, znakomity wynik

Piłka nożna. Nowe ustawienie, znakomity wynik

Piłka nożna. Nowe ustawienie, znakomity wynik
Data publikacji: 2017-10-07 16:12
Ostatnia aktualizacja: 2017-10-10 11:13
Wywietleń: 1498 295533

Towarzyski mecz piłkarski. Pogoń Szczecin – Chrobry Głogów 3:0 (2:0) 1:0 Rapa (21), 2:0 Drygas (31), 3:0 Paczuk (86).

Pogoń: Bursztyn (71, Kusztan) - Niepsuj (46, Formella), Râpă (62, Sadowski), Fojut, Rudol (75, Kujawa), Nunes (46, Matynia) - Kort (62, Zwoliński), Drygas (46, Hołota), Murawski (62, Cincadze), Gyurcsó (62, Benedyczak) - Listkowski (75, Paczuk).

Piłkarze Pogoni Szczecin pokonali w towarzyskim meczu I-ligowego Chrobrego Głogów dość wyraźnie i przekonująco. Już dawno portowcy nie zademonstrowali takiej swobody w grze, skuteczności i chęci do walki.

To był tylko mecz towarzyski, jednak z rywalem nie byle jakim – ćwierćfinalistą pucharu Polski i wiceliderem I ligi. Wygrana ma swoja wymowę i oby była początkiem czegoś nowego.

Trener Skorża już po ostatnim meczu z Koroną Kielce zapowiadał, że poszuka nowych rozwiązań taktycznych i widzieliśmy tego efekty w sobotnim meczu. Zespół zagrał w nowatorskim ustawieniu z trójka środkowych obrońców, bez bocznych obrońców, ale z tzw piłkarzami wahadłowymi.

Na tle Chrobrego zdawało to egzamin bardzo dobrze, ale trzeba wziąć pod uwagę, że mecz nie był toczony w porywającym tempie, nasi obrońcy, a także pomocnicy mający obecnie nieco inne zadania, mieli sporo czasu na odpowiednią reakcję przy atakach przeciwnika.

Nowe ustawienie ma przede wszystkim pomóc w wykreowaniu znacznie większej liczby sytuacji i tak było w spotkaniu z Chrobrym. Nowy wariant gry trener Skorża sprawdzi jeszcze w środowym sparingu ze Stilonem Gorzów, jednak można być pewnym, że w najbliższym ligowym spotkaniu z Cracovią Pogoń zagra odmieniona i oby miało to przełożenie na styl gry i lepsze wyniki.

W sobotnim meczu z Chrobrym nie mogli wystąpić reprezentacyjni środkowi obrońcy: Dvali i Walukiewicz. Wydaje się, że po powrocie obu ze zgrupowań, ten pierwszy zajmie miejsce Rudola na pozycji lewego stopera i gra wyglądać będzie jeszcze korzystniej.

Dvali w podobnym ustawieniu grywał w rundzie wiosennej, kiedy występował w kazachskim Irtyszu Pawłodar. Nie powinien mieć zatem żadnych problemów z przestawieniem się na nowy styl gry.

W sobotę trener Skorża w roli jednego z dwóch defensywnych pomocników ustawił Murawskiego, 36-letni pomocnik wypadł korzystnie, zaliczył kapitalna asyste przy golu Drygasa, był widoczny, waleczny i chętny do gry, ale pozostaje pytanie, czy w ligowym spotkaniu, gdy intensywność gry będzie na zdecydowanie wyższym poziomie, ten sam piłkarz wytrzyma tempo grania, bo w meczach z Wisłą i Zagłębiem miał z tym problem.

Pogoń wygrała pewnie, stworzyła sporo sytuacji, ale przeciwnik tez zagrażał. Trzecia bramkę zdobył Paczuk, jeden z wielu testowanych piłkarzy z zespołu rezerw i juniorów. 21-letni piłkarz jest w obecnym sezonie najskuteczniejszym graczem zespołu rezerw, zdobył trzy gole i zaliczył jedną asystę. Gola zdobył po świetnej, indywidualnej akcji Zwolińskiego (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

B.stary kibic
Kusztan...bramkarz z przyszłością.Ja pamiętam jak 18-latek Marek Szczech debiutował w Pogoni.A potem grał,grał,i zawsze był świetny.Nie bójcie się Kusztana i nie zmarnujcie GO.
2017-10-10 10:56:05
Nowatorskie ustawienie?
Każdy trener powinien przygotować drużynę do gry w dwóch (minimum) systemach + 1 w zasobach. Trzech środkowych obrońców to trzech zawodnikow grających w pasie centralnym w systemie z trzema obrońcami lub w systemie z pięcioma obrońcami. Na zastosowanie nowych rozwiązań w konkretnym meczu mają wpływ: 1. co się zdarzyło w ostatnim meczu naszej drużyny, 2. jak grała drużyna przyszłego przeciwnika 3. Model Gry naszej drużyny. Wygląda na to, że trener zminiał coś w Modelu Gry. Na słabe tempo gry polskich drużyn ma wpływ niska intensywność ćwiczeń podczas treningów. Drużyny na Zachodzie trenują zgodnie z założeniami " Intensywności Taktyki "
2017-10-09 14:47:22
o
fenomenalne...teraz trzeba im zabrać z wypłaty jeszcze 50% to będzie 6-0
2017-10-07 18:28:49

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi