niedziela, 19 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Niepokonany trener

Piłka nożna. Niepokonany trener

Piłka nożna. Niepokonany trener
Data publikacji: 2017-09-17 14:41
Wywietleń: 593 292661

Polskie piłkarki nożne po piątkowej wygranej w Łęcznej z Białorusią 4:1 zmierzą się we wtorek na wyjeździe ze Szwajcarią.

- To topowy zespół, jest faworytem. Mamy plan na ten mecz, zobaczymy, czy uda się go zrealizować – powiedział szczeciński trener Miłosz Stępiński.

Szwajcarki też zainaugurowały udział w eliminacjach zwycięstwem 4:1 odniesionym na wyjeździe z Albanią.

- Analizowaliśmy to spotkanie, spodziewam się, że rywal zagra podobnie, bo po prostu nie ma teraz czasu na jakieś zmiany. My wciąż zmagamy się z kilkoma kontuzjami w kadrze – dodał selekcjoner.

Podkreślił, że za jego kadencji reprezentacja z tak wymagającym przeciwnikiem mnie grała. W eliminacjach do tegorocznych ME w czerwcu 2016 pod wodzą poprzedniego trenera Wojciecha Basiuka Polki przegrały ze Szwecją 0:4 i Danią 0:6.

- Dlatego tak ważne dla mnie jest to, jak zareagujemy w tym wtorkowym spotkaniu. Jak zespół poradzi sobie ze stresem, na ile będzie potrafił zrealizować nasze założenia, pokazać własne atuty, a jednocześnie utrudnić grę Szwajcarkom – wyjaśnił Stępiński.

Po zakończeniu zgrupowania w Lublinie kadra w poniedziałek z Warszawy poleci do Zurychu, a stamtąd autokarem dotrze do Biel. Na poniedziałkowe popołudnie zaplanowany został 45-minutowy rozruch.

- Szwajcarki są faworytkami, mają zawodniczki występujące w bardzo dobrych klubach, grają u siebie, ale my – jeśli chcemy myśleć o awansie do MŚ – musimy łapać punkty z takimi rywalami. Nie ma innej drogi – zauważył Stępiński.

Polki w grupie eliminacyjnej MŚ zagrają też ze Szkocją i Albanią. Spośród grupowych rywali najwyżej notowana w ostatnim rankingu FIFA była Szwajcaria - 16., Szkocja zajmowała 22. miejsce, Białoruś - 49., a Albania - 73. Polska zajęła w tym zestawieniu 30. pozycję.

Szwajcarki i Szkotki podczas zakończonych na początku sierpnia mistrzostw Europy w Holandii nie wyszły ze swoich grup, zajmując w nich trzecie miejsca.

Miłosz Stępiński przejął kadrę latem 2016 roku od Wojciecha Basiuka na koniec eliminacji do ME 2017 i jeszcze nie przegrał. Zanotował dziewięć wygranych i jeden remis.

Finały MŚ rozegrane zostaną we Francji w 2019 roku. Awansują do nich bezpośrednio zwycięzcy siedmiu grup. Cztery najlepsze zespoły z drugich miejsc będą rywalizować w barażach, które wyłonią ostatniego uczestnika MŚ ze strefy europejskiej.

Grupowe mecze eliminacji zostaną rozegrane między 11 września 2017 a 4 września 2018 roku. Baraże zaplanowano na październik i listopad. Piłkarska reprezentacja Polski kobiet nigdy dotychczas w finałach MŚ nie grała. (pap)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi