Wtorek, 16 kwietnia 2024 r.

Piłka nożna. Niemiecki finał

Data publikacji: 20 lutego 2017 r. 12:59
Ostatnia aktualizacja: 20 lutego 2017 r. 12:59

W 12. międzynarodowym turnieju halowym Pajo Cup 2017 piłkarki nożne BSC Marzahn pokonały rzutami karnymi w finale 1. FC Neubrandenburg. Trzecie miejsce w zawodach przypadło reprezentantkom Uniwersytetu Szczecińskiego, które w małym finale pokonały UKS Victorię SP-2 Sianów 2:0. Kolejne lokaty zajęły zespoły: Olimpia I Szczecin
, Olimp Gościno
, Olimpia II Szczecin, TKKF Stilon Gorzów, KP Błękitni Stargard i Fala Międzyzdroje Women.

Nagroda specjalna trenera reprezentacji Polski Miłosza Stępińskiego dla najlepszej zawodniczki finału trafiła do Marty Stodulskiej (BSC Marzahn), a do najlepszej piątki imprezy wybrano: Oktawię Siudowską (Olimp Gościno),
Amelię Bińkowską (Olimpia II Szczecin),
Malwinę Grzelak (UKS Victoria SP-2 Sianów),
Aleksandrę Flegel i
Lavinię Timme (obie BSC Marzahn).

Przed meczem finałowym rozegrany został mecz pokazowy goalball (gra drużynowa dla osób niewidzących i niedowidzących, polegająca na zdobywaniu bramek, poprzez rzucanie specjalnej piłki z dzwoneczkami), w którym najlepsze zawodniczki turnieju przegrały 4:5 z piłkarzami Stowarzyszenia „Dalekowzroczni" (drużyna Goalball Szczecin). ©℗ (mij)