środa, 22 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Najbardziej kreatywni piłkarze są ze Szczecina

Piłka nożna. Najbardziej kreatywni piłkarze są ze Szczecina

Piłka nożna. Najbardziej kreatywni piłkarze są ze Szczecina
Data publikacji: 2015-10-21 11:56
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-12 14:09
Wywietleń: 108 30171

Filip Starzyński, Patryk Lipski i Dawid Kort. Co łączy tych piłkarzy ? Każdy z nich w dorosły świat futbolu wchodził ze szczecińskiego klubu: Salosu, lub Pogoni. Ten pierwszy gra już w zagranicznym klubie - belgijskim Lokeren, ten drugi na swoją pozycję pracuje w Ruchu Chorzów, a ten trzeci wciąż jest piłkarzem Pogoni, ale obecnie wypożyczonym do I - ligowej Bytovii.

Starzyński ma już za sobą debiut w I reprezentacji Polski, Lipski jest rozgrywającym młodzieżowej reprezentacji do lat 21, a Kort narodowej reprezentacji do lat 20. Każdy z tych trzech rozgrywających stanowi wielką nadzieję polskiej piłki nożnej.

W czasach, gdy bardzo trudno wyszkolić piłkarza kreatywnego, w Szczecinie w krótkim czasie udało się wypromować takich aż trzech. Każdego z nich doskonale zna Adam Gołubowski - skaut Pogoni Szczecin.

- Filipa Starzyńskiego zobaczyłem po raz pierwszy podczas sparringu Salosu z Wichrem Przelewice - mówi A. Gołubowski. - Wygraliśmy z Wichrem 9:1, ale Filip prezentował się na tyle korzystnie, że postanowiłem go ściągnąć do Salosu. ©℗ (p)

Cały artykuł czytaj w czwartkowym wydaniu Kuriera Szczecińskiego, lub w e - wydaniu.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny