piątek, 24 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Na mecz z parasolką (FILM)

Piłka nożna. Na mecz z parasolką (FILM)

Piłka nożna. Na mecz z parasolką (FILM)
Data publikacji: 2015-10-19 17:42
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-12 14:09
Wywietleń: 1192 29570

W PONIEDZIAŁEK o g. 18.00 piłkarze niepokonanej dotąd Pogoni Szczecin rozegrają interesująco zapowiadające się spotkanie z dobrze spisującym się beniaminkiem Zagłębiem Lubin. Mimo to wiele wskazuje na to, że na stadionie zanotujemy jedną z najniższych frekwencji w Szczecinie w obecnym sezonie.

Mecz tych drużyn zakończy dwunastą serię spotkań w piłkarskiej ekstraklasie. To szósty pojedynek portowców w nowym sezonie przed własną publicznością. Mimo, że spotkanie zapowiada się atrakcyjnie, to nie należy raczej oczekiwać rekordowej frekwencji.

To pierwszy mecz portowców w sezonie przed własną publicznością, który rozegrany zostanie w typowo jesiennej aurze. Biorąc pod uwagę fakt, że mecze odbywają się na wysłużonym, nie posiadającym nad całością trybun zadaszenia, to może być to elementem decydującym o niskiej frekwencji.

Na inauguracyjnym meczu ze Śląskiem Wrocław obecnych było 8 658 kibiców. Niespełna miesiąc później podczas meczu z Wisłą Kraków tych kibiców było nieznacznie więcej – 8 897. Przed miesiącem mecz z liderem tabeli Piastem Gliwice zgromadził na trybunach 8 811 kibiców.

Kolejny pojedynek z Jagiellonią rozgrywany też w poniedziałek skusił 7 582 fanów do przyjścia na stadion. Jeżeli dziś pojawi się 7 tys. kibiców, to można będzie taki wynik uznać za zadowalający.

W tym roku największym zainteresowaniem cieszył się inauguracyjny mecz rundy wiosennej z Lechem Poznań. Wysłużony stadion przy ul. Twardowskiego odwiedziło wówczas 9 684 kibiców. To był mecz z największą liczbą kibiców w całym sezonie 2014/15 i jedyny, który zgromadził w Szczecinie fanów powyżej 9 tysięcy.

Bariera 10 tysięcy po raz ostatni została złamana jeszcze dwa sezony temu - dokładnie 28 maja 2014 roku. Pogoń podejmowała wówczas mający zapewniony tytuł mistrza Polski Legię Warszawa i przegrała z nią 0:1 przed 11 248 kibicami zebranymi na szczecińskim stadionie.

Zainteresowanie poniedziałkowym meczem z Zagłębiem jest umiarkowane. W poniedziałek do godziny 17.45 (15 minut przed rozpoczęciem meczu) uprawnionych do wejścia na stadion było 7 158 kibiców.

Nie znaczy to jednak, że przynajmniej tylu fanów zawita na stadion. Liczba uprawnionych do wejścia oznacza, że wydano właśnie tyle wejściówek: darmowych zaproszeń, karnetów i sprzedanych biletów.

Liczba kibiców obecnych na trybunach zawsze jest mniejsza od podanej uprawnionych do wejścia tak około 10, lub 15 procent.

Pogoń bez względu na wynik meczu utrzyma drugie miejsce w tabeli. Jeżeli wygra, to zbliży się do liderującego Piasta na odległość 4 punktów i będzie mieć taką samą przewagę nad trzecią w tabeli Legią.

Pogoda w porze meczu ma być sprzyjająca - około 11 stopni Celsjusza i tylko 8 procent szans na opady. Warto jednak wybierając się na mecz zaopatrzyć w parasolkę. (p)

Zobacz i posłuchaj, co przed meczem Pogoń - Zagłębie powiedzieli czołowi zawodnicy Pogoni Szczecin: Rafał Murawski i Takafumi Akahoshi.

 

Fot. R. Pakieser

Komentarze

TaRuda
Na stadion nie wniesie się parasolki, tak tylko przypominam autorowi tekstu :)
2015-10-19 09:29:18

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny