sobota, 18 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Murayama zagra w Ratchaburi FC

Piłka nożna. Murayama zagra w Ratchaburi FC

Piłka nożna. Murayama zagra w Ratchaburi FC
Data publikacji: 2016-01-16 10:58
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-28 22:39
Wywietleń: 1095 100946

27 letni Takuya Murayama został piłkarzem drużyny Ratchaburi FC występującej w najwyższej klasie rozgrywkowej w Tajlandii. Prócz niego w zespole grać będzie jeszcze trzech innych obcokrajowców.

Murayama grał w Pogoni przez trzy sezony. Trafił do niej z III ligowej Gwardii Koszalin i prócz występującego wciąż w szczecińskim klubie Takafumi Akahoshiego stał się piłkarzem z największą liczbą meczów i goli w ekstraklasie spośród wszystkich graczy japońskich.

Murayama miał jeszcze ważny kontrakt z Pogonią przez pół roku. Klub jednak nie był zainteresowany przedłużeniem umowy z Japończykiem. Ten był zmuszony szukać nowego klubu, bo jego szanse na grę w rundzie wiosennej były minimalne.

Murayama jest w historii Pogoni jednym z bardziej cenionych obcokrajowców. Rozegrał w jej barwach w ekstraklasie 73 mecze i strzelił 9 goli.

W przeszłości było tylko trzech obcokrajowców, którzy rozegrali w Pogoni więcej spotkań: Andradina, Akahoshi i Julcimar. W klasyfikacji najlepszcyh strzelców spośród piłkarzy zagranicznych w łącznej klasyfikacji Murayamę wyprzedziło pięciu graczy: Andradina, Akahoshi, Djousse, Batata i Milar (gole w ekstraklasie i na jej zapleczu).

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi