środa, 22 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Murawski na testach w Chrobrym

Piłka nożna. Murawski na testach w Chrobrym

Piłka nożna. Murawski na testach w Chrobrym
Data publikacji: 2016-07-13 18:46
Ostatnia aktualizacja: 2016-07-13 19:21
Wywietleń: 1077 144034

Piłkarze I-ligowego Chrobrego Głogów pokonali w towarzyskim meczu czeski zespół Hradec Kralove 1:0 (0:0) po golu byłego piłkarza Pogoni Szczecin Damiana Kowalczyka.

W zespole Chrobrego testowany był obrońca szczecińskiego klubu Sebastian Murawski. Rozegrał całą drugą połowę, jego drużyna nie straciła gola i bardzo prawdopodobne, że piłkarz zostanie wypożyczony i być może pójdzie w ślady Łukasza Zwolińskiego i Dawida Korta.

Murawski zadebiutował w ekstraklasie wiosną ubiegłego roku w meczu grupy mistrzowskiej z Górnikiem w Zabrzu. Póżniej zagrał jeszcze w trzech innych, również wyjazdowych meczach: Wisłą, Lechem i Śląskiem. W każdym z nich wypadł przynajmniej przyzwoicie.

Trener Czesław Michniewicz mógł na młodego piłkarza liczyć również w kolejnym sezonie. Murawski zagrał w czterech spotkaniach: Górnikiem, Koroną, Legią i Zagłębiem. Tylko ten pierwszy rozgrywany był w Szczecinie. Powołany też został do młodzieżowej reprezentacji Polski.

Po meczu z Zagłębiem w Lubinie piłkarz nie dostał już od trenera Michniewicza szansy, choć niedysponowanych było aż dwóch środkowych obrońców: Jarosław Fojut i Jakub Czerwiński. Trener Michniewicz wolał postawić na Sebastiana Rudola i Mateusza Matrasa.

Jest bardzo prawdopodobne, że Murawski również podczas obecnego sezonu przegrywałby rywalizację z aż czterema piłkarzami. Wypożyczenie do I-ligowego klubu na pewno stanowiłoby dla obrońcy dużą szansę. (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny