poniedziałek, 20 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Mniej spadków z III ligi

Piłka nożna. Mniej spadków z III ligi

Piłka nożna. Mniej spadków z III ligi
Data publikacji: 2015-11-11 08:23
Wywietleń: 611 36728

Po reorganizacji rozgrywek III ligi grupa druga, w której występują zespoły z województwa zachodniopomorskiego będzie liczyła 18 drużyn, a nie 16 jak początkowo planowano.

Decyzję na wniosek klubó, podjęli prezesi Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej wchodzących w skład przyszłej drugiej grupy III ligi: Zachodniopomorskiego, Pomorskiego, Wielkopolskiego oraz Kujawsko-Pomorskiego ZPN.

W związku z tym zmianie ulegną zasady spadków z III ligi „Bałtyckiej” w sezonie 2015/2016. Do IV lig spadną drużyny, które zajmą ósme i niższe miejsca na koniec rozgrywek.

Liczba zdegradowanych zespołów może ulec zwiększeniu, jeżeli z drugiej spadną zespoły z Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej wchodzących w skład przyszłej drugiej grupy III ligi.

Właśnie taką sytuację mamy obecnie. Na dwóch ostatnich miejscach w tabeli II ligi znajdują się zespoły Gryfa Wejherowo i Błękitnych Stargard, które wchodzą w skład Pomorskiego i Zachodniopomorskiego ZPN.

Gryf ma 6 punktów straty do bezpiecznego miejsca w tabeli, a Błękitni 7. Bardzo możliwe zatem, że z obecnej trzeciej ligi utrzyma się tylko sześć zespołów.

 Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi