sobota, 25 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Młodzież Pogoni z cennym trofeum

Piłka nożna. Młodzież Pogoni z cennym trofeum

Piłka nożna. Młodzież Pogoni z cennym trofeum
Data publikacji: 2017-08-28 13:53
Wywietleń: 709 289968

Piłkarze Akademii Piłkarskiej Pogoni Szczecin U-13 wygrali trzydziestą edycję prestiżowego turnieju im. Adama Grabki. W finale młodzi Portowcy pokonali rówieśników z Jagiellonii Białystok 2:0.

W turnieju udział wzięły uznane akademie piłkarskie w Polsce, m.in. Jagiellonia Białystok, Escola Varsovia czy gospodarze – Wisła Kraków. Do stolicy Małopolski zaproszeni zostali również goście ze Słowacji, Czech, Ukrainy i Białorusi.

– Tatran Presov i Karpaty Lwów to bardzo mocne zespoły. Fajnie grają w piłkę, a do tego dokładają dobre warunki fizyczne – ocenia Patryk Dąbrowski, trener Akademii Piłkarskiej Pogoni Szczecin.

Oba zespoły były przeciwnikami Dumy Pomorza w fazie grupowej turnieju. Tatran Presov uległ Portowcom 1:2, natomiast goście ze Lwowa przegrali 0:1. Wcześniej Portowcy wygrali również z Varsovią Warszawa 3:0 oraz zremisowali z Wisłą Kraków 1:1, czym zapewnili sobie awans do fazy pucharowej.

Po zwycięstwie w ostatnim meczu fazy grupowej nad Rakowem Częstochowa 3:0 podopieczni Patryka Dąbrowskiego zajęli pierwsze miejsce w grupie i w półfinale trafili na Escolę Varsovia. Rywale ze stolicy sprawili naszym zawodnikom sporo problemów, ale ostatecznie ulegli po serii rzutów karnych. W walce o złoto Portowcy bez problemu ograli natomiast Jagiellonię Białystok 2:0 i mogli wznieść okazały puchar.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że zostaliśmy zaproszeni na ten turniej. A już szczególnie, że udało nam się go wygrać. Wynik jest jednak kwestią drugorzędną. Najważniejsza jest dobra gra i prawidłowy rozwój sportowy chłopców – mówi szkoleniowiec zespołu. (par)

Fot.pogonszczecin.pl

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi