poniedziałek, 18 grudnia 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Młodzież na treningach Pogoni

Piłka nożna. Młodzież na treningach Pogoni

Piłka nożna. Młodzież na treningach Pogoni
Data publikacji: 2016-08-23 13:15
Ostatnia aktualizacja: 2016-08-23 13:15
Wywietleń: 760 149483

18-letni bramkarz Mikołaj Brylewski trenował we wtorek z pierwszą drużyną Pogoni Szczecin. Zawodnik występuje w drużynach juniorskich szczecińskiego klubu. Z kolei na środowych zajęciach gościnnie pojawią się: 18-letni Patryk Adamczuk i 19-letni Dawid Zieliński.

Pogoń już wcześniej deklarowała, że będzie robiła duże rotacje i wymiennie w zależności od potrzeb pierwszej drużyny będą zapraszani piłkarze z drużyny rezerw, lub juniorów.

Wcześniej taką szansę otrzymał Gracjan Jaroch, zdołał nawet rozegrać oficjalny mecz w ramach Pucharu Polski i zdobył bramkę. Był też w kadrze meczowej na spotkanie z Termaliką, ale szansy debiutu w ekstraklasie już nie otrzymał.

Brylewski jest w Pogoni od roku, wcześniej przez trzy lata trenował w juniorach Legii Warszawa, a następnie był w szerokiej kadrze pierwszej drużyny I-ligowej Olimpii Grudziądz. Ma za sobą mecze w reprezentacji Polski do lat 15.

Adamczuk i Zieliński trenowali już z pierwszą drużyną. Zieliński wystąpił nawet w poprzednim sezonie w sparringu z Drawą Drawsko i zaprezentował się bardzo dobrze.

Adamczuk, to kapitan zespołu wicemistrza Polski juniorów z poprzedniego sezonu, niedawno był powołany na konsultacje reprezentacji młodzieżowej do lat 20, natomiast Zieliński jest kapitanem w drużynie III-ligowych rezerw. ©℗ (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Ostatni dzień jarmarku
Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Poprzedni Następny

Nekrologi