piątek, 20 października 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Młodzież dziś ma łatwiej

Piłka nożna. Młodzież dziś ma łatwiej

Piłka nożna. Młodzież dziś ma łatwiej
Data publikacji: 2015-10-06 09:04
Wywietleń: 831 26338

Rozmowa z Mikołajem Lebedyńskim - byłym piłkarzem Pogoni Szczecin

Mikołaj Lebedyński w przyszłym tygodniu skończy dopiero 25 lat, a w swoim dorosłym życiu piłkarskim przeszedł już bardzo wiele. Zaliczył dwa zagraniczne kluby, z Pogonią Szczecin uzyskał dwa awanse – do II, a następnie I ligi, zadebiutował w ekstraklasie w barwach Podbeskidzia Bielsko, a obecnie w barwach Wisły Płock skupiony jest na walce o ekstraklasę. Początek sezonu ma imponujący.

- W 12 meczach rundy jesiennej zdobył pan 6 goli. Wcześniej tak dobrym dorobkiem mógł się pan pochwalić ponad 6 lat temu, kiedy grał zaledwie w II lidze jeszcze w barwach Pogoni.

- To rzeczywiście budujące, że po kilku latach szukania odpowiedniego klubu, ale też i formy wreszcie udało mi się zaaklimatyzować w jednym miejscu. W Wiśle wywalczyłem miejsce w wyjściowym składzie, a obecnie tą pozycję umacniam bramkami. Cztery gole w czterech kolejnych meczach bardzo cieszą.

- Pana trenerem jest Marcin Kaczmarek. Spotkaliście się już w Pogoni. Było to 8 lat temu. Wspominacie tamte czasy ?

- Miałem wtedy 17 lat i tylko uczestniczyłem w zajęciach pierwszego zespołu. Pogoń grała wtedy w IV lidze. Jak na tamtą klasę rozgrywkową miała bardzo silny skład, ja się dopiero przebijałem do pierwszej drużyny. ©℗ (p)

Cały wywiad czytaj w środowym wydaniu Kuriera Szczecińskiego.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi